Aktualny stan członków PZK.
  SP9GMK pisze:

  Znów będzie długo:
   SP9AKI pisze:

   A może warto w tej sytuacji przemyśleć połączenie OT-50 z którymś z ościennych Oddziałów Terenowych PZK?

  To dobry pomysł – szczególnie gdy w ten sposób zmniejszyłaby się liczba ludzi zasiadających w Zarządach
   SP9AKI pisze:

   Czy było już rozważane takie wyjście z sygnalizowanego powyżej kryzysu kadrowego?

  Takie rozwiązanie nie nastąpi, bo oznaczałoby ono redukcję ,,ludzi systemu” a na to zgody nie ma – nikt się dobrowolnie od stołka nie odspawa i nie zrezygnuje dobrowolnie z uposażeń.


1. Jakich uposażeń? Możesz sprecyzować?
Na razie jest tak, że żaden z Kolegów pracujących w OT nie pobiera żadnych uposażeń.
W OT50 jest nawet tak, że to nie ja jeżdżę na posiedzenia Zarządu Głównego (z Gliwic) tylko robi to Kolega mieszkający w Warszawie - żeby zminimalizować koszty.
Bardzo proszę wyjaśnij co miałeś na myśli, bo mam niejasne przeczucie, że po raz kolejny opowiadasz bzdury.

2. Ja nie mam nic przeciwko połączeniu oddziałów. Nie jestem przyspawany do stołka a nawet mam wiele innych ciekawych zajęć. Jacek rzucił fajnym pomysłem, mam nadzieję, że pociągnie jego realizację.

  SP9GMK pisze:


   SP9MRN pisze:

   Podobnie jak nie dociera do części Kolegów fakt, że oddziały powstają tam, gdzie chcą tego członkowie. Nie dlatego, że chce tego umowna "władza".

  Błąd w myśleniu – to nie OT powinny być podstawową komórką organizacyjną PZK w terenie ale KLUBY. Optymalną i idealną strukturą byłby:
  - Centralny Zarząd Główny PZK
  - Podległe mu Oddziały Wojewódzkie w liczbie 16
  - Kluby zrzeszone we właściwych miejscowo OT
  - Pod Zarząd Główny powinny dodatkowo podlegać bezpośrednio Ogólnopolskie Kluby Specjalistyczne PZK oraz Redakcja Organu Prasowego Związku
  Tylko, że Wy zamiast patrzeć na to, że kluby się zwijają patrzycie na to, że niedaj Boże będzie mniej OT (a jednocześnie przepraszam za słowo aparatczyków funkcyjnych).


Proszę czytaj - władza do tego nic nie ma. Członkowie chcą założyć oddział - to go zakładają. Jedyne co może zrobić Zarząd Główny to sprzeciwić się woli członków i nie zatwierdzić powstania oddziału.
Dyskusja o klubach i o tym jak powinna wyglądać struktura związku i jego statut to chyba w innym miejscu.


  SP9GMK pisze:


   SP9MRN pisze:

   Może by tak podnieść składki do 500. ciekawa koncepcja. Wtedy nawet indywidualne subkonta by miały sens ;-)

  A to rozumiem, że teraz sensu nie mają takie subkonta? Pewnie, lepiej rozliczać się przez „machinę” systemu z przelewaniem środków kilkukrotnie na różne konta zamiast jednorazowo i samodzielnie raz w roku samemu sobie składkę opłacić online. Właśnie przez takie podejście nic się nie zmieni…


Bo subkonta kosztują. co innego gdyby składka wynosiła 100 euro a nie 100 złotych. Ale nie wynosi i wynosić nie będzie, pomimo twojego tłumaczenia, że tak by było fajnie.
Jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości...

Wracając do wysokości składek.
Porównywanie funkcjonowania organizacji, która ma składki 5x większe niż nasze przy zbliżonych kosztach funkcjonowania to jakieś horrendalne niezrozumienie podstaw ekonomii. W naszych warunkach i tak (moim zdaniem) niezbędna jest podwyżka ale oczywiście nie wariacka o 500% tylko o jakieś o jakieś 50 zł, chociażby dlatego, że głupi polecony poszedł w górę w ciągu ostatnich lat z ok3.50 do 5.20 a właściwie do 6.80 bo wysłanie poleconego NIEpriorytetowego kończy się często dwutygodniową wędrówką.
Nie mówię już o paliwie, kilometrówce czy czynszach. Dobrze, że chociaż telefony spadły.
Bez kasy się po prostu nie da - a wy byście jeszcze chcieli prawnika. Najlepiej za darmo. To jak myślicie ile na miesiąc bierze radca prawny? jak na kasie w Biedronce?

MAciek


  PRZEJDŹ NA FORUM