Witam wszystkich SQ1SGB
Witam,
Om Waldi1954,
dobrze wiesz że tak sie nie stanie. kol SP9GMK nie ma "cohones" natomiast jego lista poboznych życzeń + wsparcie "adwokatów diabła" raczej rokuje - nidgy więcej HF0POL w eterze z Arctowskiego. i szkoda pisaniny. argumenty kol SP9GMK to dziecinada. może gdyby choc raz w zyciu usłyszał pile-up i setki stacji cierpliwie wołających HF0POL moze wtedy poczułby sie jak krótkofalowiec a tak to sam widzisz. pewnych klimatów nie da sie zrozumieć trzeba je poczuc prawie jak gęsia skórke z wrażenia. a tego nie ma bo i skąd. z kol rad_ nie ma co sie kopac. jakies dyrdymały o ochronie znaku. znak sam sie chronił i nie potrzebował przez lata czegokolwiek. to wasza chora wyobrażnia i ocenianie ludzi przez pryzmat samego siebie wygenerowało ta całą hecę. NIE BYŁOBY TEJ JAŁOWEJ DYSKUSJI GDYBY KOL SP9GMK ZAJĄŁ SIE ROBIENIEM QSO ZAMIAST "RATOWAC" HF0POL PRZED TAKIMI SAMYMI KRÓTKOFALOWCAMI JAK ON. czy każde pozytywne zachowanie wynika z groźby sancji. pomysl kolego bo to co tu opowiadasz to jakies chore historie. u mnie na wsi nikt nie zamyka drzwi kiedy gospodyni wychodzi do sklepu, no chyba że trzeba sie zacząc obawiac hołoty (to nie pod Twoim adresem) myslacej w zaprezentowany przez ciebie sposób. czyżbys był zwolennikiem panstwa policyjnego - bo takie sadzisz tutaj teorie?? poza pasmem nie nadajesz ze strachu przed sankcja czy dlatego że podjąłes zobowiązanie że nie będziesz tego robił i tego nie robisz. a może nadajesz niezgodnie z bandplanem bo przez nikt tego nie pilnuje i nie ma za to sankcji? jesli nie potrafisz pojąc o czym tutaj piszemy to poproś osobe nie związana w ogole z krótkofalarstwem aby przeczytała watek i odpowiedz jej szczerze na pytania. może wtedy dostrzeżesz absurdalnośc swoich wywodów. bo wydźwiek jest niestety taki - hulaj dusza piekła nie ma, albo jeszcze gorzej - w niektórych kawałkach przeziera prawo dżungli. to smutne. jak ci sie udaje funkcjonowac w społeczności. czyzbys zył w ciagłym stresie sankcji jesli popełnie cokolwiek. A wystarczyło zadac pytanie o HF0POL i to nie tutaj na forum tylko kilku krótkofalowcom z okolicy i nie byłoby tej całej zadymy.
zyczę miłej niedzieli i więcej wiary w ludzi!!

jacek sp9ikf