Witam wszystkich SQ1SGB
@SP5WA baw się dalej - śmiesznych nigdy dość

Przypominam także, że poza granicami RP na terenie krajów CEPT można nadawać maxymalnie 90 dni od chwili wyjazdu - czyli zakładając, że znak HF0ARC zmieni kategorię z dniem np. 01.05.2017 na kategorię 1. to nadawać z Arctowskiego będzie mógł legalnie do 01.08.2017 i ani dnia dłużej - podczas takiego nadawania będzie musiał łamać się przez VP8 jako VP8/HF0ARC
Myślę, że najlepszym weryfikatorem poprawności pozwoleń radiowych na Arctowskim będzie UKE. Będę w maju w Warszawie zapytam o to. Boję się jednak, że odpowiedź Urzędu będzie dla co niektórych ciosem i że światopogląd wyznawany przez lata zawali się.
A o tym blogu to pisałem jaknajbardziej serio - teraz gdy Sebastian SQ1SGB nie ma prawnej możliwości pracy radiowej(amatorskiej) z Arctowskiego to akurat fotografia przyrody jest jak znalazł.
P.S. Pamiętajcie także, że ,,podmianka" znaku z SQ1SGB na HF0ARC nie jest tak prosta jak się coniektórym zdaje - darmowa decyzja zmieniająca pozwolenie w przedmiocie znaku wywoławczego(przez niektórych nazwyana płachtą A4) nie spełnia wymogów CEPT i może być uznana tylko w kraju. Aby wymogi CEPT były spełnione potrzeba nowego pozwolenia i 82 PLN opłaty.
Oczywiście wyjściem z tej sytuacji jest praca jako VP8/SQ1SGB lub wniosek o znak VP8(który pewnie dostanie się szybciej niż polskie pozwolenie).
@SP9IKF humor widzę dopisuje oczko Wiesz, że mnie także - szczególnie jak czytam PKI lol


  PRZEJDŹ NA FORUM