Aktualny stan członków PZK.
@SP1AP dla ścisłości: To nie było tak, że kiedyś (przed 2015 rokiem) UKE(czy tam PIR, PAR, URTiP, URT) nie mógł wydać znaku z sufixem np. GMK gdy już był wydany znak SP9GMK. Mógł ale tego niewiedzieć czemu nie robił. To był wymysł jakiegoś urzedowego tuzy, zawarty z resztą w niechlubnie ,,słynnym" Zarządzeniu nr. 32 Prezesa UKE. Że z tego zarządzenia UKE się wycofało rakiem to wszyscy wiemy, nawet w archiwum ich dziennika urzedowego już tego nie ma. To był element nadinterpretacji przepisów rozporządzenia przez urzędników - na szczęście dziś już ta sytuacja się zmieniła i UKE jest jednym z bardziej przyjaznych petentowi urzędów.

Wtedy analogicznie na drodze sądowej można było uzyskać znak np. SPX*GMK nawet jeśli SP9GMK byłby zajęty, gdyż zarządzenie Prezesa/szefa urzędu jest podległe w stosunku do zapisów rozporządzenia i Ustawy PT oraz oczywiście względem Konstytucji.
Z pomocą prawnika z pewnością i przed 2015 można pewnie było uzyskać egzekwowanie prawa wprost - a że tego nie robiono to inna sprawa.
Przykład: Pan Y mieszka w Warszawie i w 2007 roku składa do UKE wniosek o pozwolenie radiowe kategorii 1. ze znakiem SPX*GMK. Wedle nadinterpretacji prawa otrzymuje decyzję odmowną gdyż jakoby Warszawa to tylko 5 a poza tym na śląsku jest już SP9GMK. Pan X jest jednak uparty i idzie do sądu z prośbą o pomoc - sąd nakazuje podanie podstawy prawnej odmowy pełnego uznania wniosku petenta i tu UKE mogłoby mieć problem z uzasadnieniem tej wydumki to raz a dwa sąd nakazuje zmianę decyzji urzedu, gdyż nie zachodzą przesłanki negatywne co do wniosku nad którym jest sprawa. Koniec końców Pan X mógłby mieszkając w warszawie dostać np. znak SPX*GMK.

*za X wstaw cyfrę 0 lub 1 lub 2 lub 3 lub 4 lub 6 lub 7 lub 8


  PRZEJDŹ NA FORUM