Aktualny stan członków PZK.
[quote=rad_n]
  sp9mrn pisze:

   rad_n pisze:


   No więc wersja "dla debila": pod jakim znakiem będzie zapisany w OSEC poprzedni właściciel znaku?


  Zaczynasz permanentnie być mało elegancki.
  Ale to twój wybór.

Sam zacząłeś, ale ok, to mój ostatni post do Ciebie, obiecuję więcej się do Ciebie nie odzywać - zadowolony?

  sp9mrn pisze:


  Odpowiedź:
  Nie będzie istniał w OSEC pod żadnym znakiem, ponieważ dokument wydany przez Urząd Administracji Państwowej stwierdza, że "właścicielem" znaku jest ktoś inny, zatem jego poprzedni posiadacz utracił do niego prawa.

  Rozważania są bezprzedmiotowe


Ok, Twoim zdaniem bezprzedmiotowe, a po chwili pytasz chłopaków o napisanie skryptu na stronę do analizowania logu oczko Ktoś wrzuci log, będzie w nim QSO ze "starym" MRN-em ale... MRN już pod tym znakiem widniał w OSEC nie będzie (mimo że obsługa QSL na ten stary znak jeszcze mu się "należy", bo był jego w momencie robienia QSO ale teraz należy do kogoś innego, no i exMRN nadal członkiem PZK jest, tylko akurat nie ma w tej chwili żadnego znaku, bądź ma już inny) i... du.a, bo skrypt, jak to Canis zwykł mawiać, będzie działał tylko teoretycznie, czyli nie będzie się "wysypywał", ale nie będzie też robił tego co ma robić. No i wyjścia są dwa, albo zaakceptować jakiś tam procent błędnych wyników działania skryptu i zostawić go w prostej formie (niech użytkownicy sobie z tym radzą po swojemu bardzo szczęśliwy) albo sprawdzać stan znaku w OSEC na dzień robienia QSO i śledzić co się potem z nim działo do chwili obecnej (czy stan znaku się nie zmienił, jeśli zmienił to robimy "via NOWY_ZNAK" i to z wariantami, bo mógł się zmienić właściciel znaku albo znak mógł zmienić właściciela itd.) ale ok, to bezprzedmiotowe, przecież "jakoś będzie działać" (jak całe PZK bardzo szczęśliwy).

Pozdrawiam.[/quote]

Osoba, która przywłaszcza sobie cudze karty QSL, bo o to w tej wypowiedzi chodzi. To po pierwsze powinna te karty odesłać do jej adresata, lub ze stosowną adnotacją do biura QSL, po drugie, jeśli tak nie robi, to nie powinien nazywać siebie krótkofalowcem.


  PRZEJDŹ NA FORUM