Aktualny stan członków PZK.
  rad_n pisze:

   SP5ELA pisze:


   Mylisz się. Nie ma żadnych ustaw i obowiązku sprawozdawczego tego rodzaju.


  W sensie publikowania "słupków" czy zamieszczania newsa na portalu oczywiście nie ma, ale jak każde OPP, tak i PZK musi składać corocznie sprawozdania, między innymi tzw. Sprawozdanie Merytoryczne, które w części V punkcie 2.2 ma pole "Liczba członków organizacji wg stanu na ostatni dzień roku sprawozdawczego" które musi zostać wypełnione. Tak więc sam się mylisz (ale ego nie pozwoli Ci się przyznać, więc będziesz szedł w zaparte). Edit: Na przykład tu http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Search/Print/10249?reporttypeId=13 możesz sobie sprawdzić Sprawozdanie merytoryczne PZK za 2015 rok, na stronie 16 masz to pole o które mi chodzi (i które wypełnić trzeba).

   SP5ELA pisze:


   Robiąc uproszczone statystyki musiałem coś przyjąć (lub czegoś się trzymać). Zrobiłem te statystyki z własnej inicjatywy, nie musiałem niczego robić.


  Owszem, nie musiałeś Ty tego robić (mógł to zrobić ktokolwiek, byle Prezes podpisał), ale takie dane trzeba mieć i nie ma "uproszczonych statystyk" czy "musiałem coś przyjąć i czegoś się trzymać" - prawo mówi jasno jakie to mają być statystyki i z jaką datą - tu nie ma własnego widzimisię. Jest tylko pewne pole manewru w kwestii daty zamknięcia roku sprawozdawczego, ale ze sprawozdań wynika, że PZK zamyka rok 31 grudnia (tak jak większość podmiotów).

   SP5ELA pisze:


   Ponadto powtarzasz to samo i robisz pewien błąd logiczny. W dniu 31.12 danego roku nie mija termin opłacania składek. Termin jest do 15.01 roku nastepnego.


  To dwa tygodnie - różnica kilkunastu osób (a nie 150-ciu).

  Reszty komentował nie będę, bo nie ma czego (zwykłe zabawy erystyczne jak to liczba członków jest bez znaczenia bardzo szczęśliwy).Słuchaj rad_n
Co ty mi tu bedziesz wyjeżdzał od "ego"? Czy was tutaj na tym forum całkiem pogięło?

----------------------------------------------------------------
To jest twój post z godziny 18:41

Te słupki nadal są https://pzk.org.pl/news.php?readmore=3934. Tylko te słupki są robione wg odpowiednich ustaw/rozporządzeń państwowych, czyli na ostatni dzień roku, a to jest mało miarodajne z punktu widzenia PZK (choć wygodne "propagandowo") bo do wykazu załapują się "martwe dusze", czyli osoby, które już z PZK zrezygnowały ale wykreślone zostaną dopiero gdy miną odpowiednie terminy (edit: w skrajnym przypadku może to być nawet 9 miesięcy bardzo szczęśliwy).
----------------------------------------------------------------

Żadne słupki nie nie były i nie są robione w duchu jakichkolwiek ustaw!
Jest oś czasu, oznaczona literą "t". Sprawozdanie do MPiS jest robione w terminie do 15 lipca za rok miniony. Słupki statystyczne i sprawozdanie są zdarzeniami niezależnymi. Nie mają ze sobą związku. Jedyną zbieżnością może być liczba - ilość członków PZK wg stanu z 31.12. Może być podana z mojego raportu, bo takie raporty prezydium ZG PZK składałem, albo może być przez wiceprezesa prezydium ZG PZK sporzadzającego dokument sprawozdania policzona niezależnie.

Strata czasu, to absurdalna ta twoja argumentacja. Została odrzucona.
  PRZEJDŹ NA FORUM