[VIDEO] Zabytkowy radiotelefon lampowy MORS FM302/IV --- część 1
Wstawiłem bez rezystorów ( pewnie w pozostałych też trzeba będzie usunąć ). Ładnie teraz szumi. Działa blokada. Wydaje się , że przynajmniej obie p.cz. działają. Czułość całego toru RX na razie ok. 10m Vbardzo szczęśliwy

Po dobraniu lamp i dostrojeniu teraz to już nawet 6-7uV (pewnie lampy które posiadam głównie ECH81, EF95 mają małą emisję, nie mam jak tego sprawdzić)

Teraz TX , ( kwarc z 8MHz) w punkcie C b.mały prąd ( ok. 20uA a ktoś opisał kilkadziesiąt lat temu na chassis w tym miejscu 240uAbardzo szczęśliwy). Kondensator C24 stroi na max ( 200mW na mierniku mocy) przy maksymalnej swojej pojemności. Cewka L3 ma 4 zwoje i wygląda jakby była skracana . Nie mam co podmienić, w ver.VI ten obwód jest strojony rdzeniem. Chyba lepiej wykonać cewkę od nowa ( srebrzanka fi 1mm) niż dokładać pojemność.
Ile powinna mieć zwojów ? ( w opisie przestrajania podane 7)
Kubek łatwo zdjąć bez lutowania.

Możliwe , że TX był już przestrajany pod kwarce 9/27MHz ; do sprawdzenia.

Nawinąłem i wstawiłem (z braku srebrzanki drut fi 1mm w emalii) 7zw.o tej samej średnicy cewki ( ok. 10mm). Od razu pojawiło się 9W ale kondensator C24 nadal stroi przy maksymalnej pojemności. Teraz to chyba lepiej dodać kilka piko ( jest możliwość na zewnątrz kubka)?


  PRZEJDŹ NA FORUM