problem z rotorem Yaesu G-450A
cisza w sterowniku
Cześć.
Zrobiłem szybkie rozeznanie w internecie co do Twojego rotora i wychodzi mi na to, że masz w rotorze silnik prądu zmiennego, który jest poruszany przyciskami w sterowniku. Zupełnie niezależny obwód biorący zasilanie z oddzielnego uzwojenia na transformatorze, klasyczne sterowanie z kondensatorem 100uF bipolarnym trzy przewody 4,5,6. Jeśli rotor jest nieuszkodzony, kable połączeniowe kontaktują, przełączniki nie uległy uszkodzeniu, transformator w sterowniku jest zasilany (świeci dioda czyli tak), to rotor powinien się obracać między skrajnymi położeniami i to trzeba sprawdzić patrząc na rotor czy się obraca, a nie na wskazówkę w sterowniku. Ta wskazówka w sterowniku to oddzielny układ elektroniczny, to tylko wskaźnik, można powiedzieć taki bajerek. Wskazówka napędzana silnikiem prądu stałego, układ elektroniczny porównuje pozycję rotora i wskazówki i odpowiednio ustawia wskazówkę, NIE ROTOR.
Oznacza to możliwość: rotor obraca się prawidłowo, a wskazówka - wskaźnik nie działają, albo przekłamują.
Ta cisza, o której wspominasz to cisza mechanizmu wskazówki a nie rotora. Rotor warczy Ci na dachu jeśli jest sprawny.

Pierwszy test ? sprawdzenie obwodów sterujących rotorem 4,5,6, sprawdzenie czy rotor kręci ?