Nowi Członkowie PZK
    SP5WA pisze:

najbardziej ubolewam nad przypadkiem, kiedy to junior miał już licencję i był przygotowany do samodzielnej pracy z domu. Z klubu miał wypożyczony TRX, zamontowaną antena na 40m i kierunkową na przemiennik klubowy VHF. Niestety znalazł się jakiś gbur, który wygonił młodego z przemiennika. I koniec. Chłopak zablokował się, przestał pojawiać się w klubie i po miesiącu oddał TRX.

Smutne to wieści a najsmutniejsze jest to:

SP5WA pisze:

Książkowy, encyklopedyczny wręcz przykład starego wyjadacza eteru niestety. Dlatego mam ambiwalentny stosunek do ,,mentalnych dziadów" nie koniecznie w sensie wieku. Szkoda, że nie da się delikwenta zidentyfikować, któremu to tak młodzi przeszkadzają - zamiast młodemu poradzić, wyjaśnić i zachęcić to ...idź won. Niestety do pewnego wieku dzieci są psychicznie słabe i nie za bardzo da sie im wytłumaczyć, żeby takich ,,krótkofalofcuf" mieli gdzieś. Pozytywne jest to, że chłopak zdał egzamin i ma świadectwo - jak za kilka lat będzie chciał jednak zacząć nadawać to będzie miał łatwiej.
=====================================================================================================================
Odnośnie ogólnej inicjatywy...szkoda, że nie da się like'ować postów na tym forum. W zamian

za całokształt działalności i wytrwałości aby dalej być pozytywnie zakręconym.