Zawody CW
    zebuu pisze:

Czy takie metody są stosowane w zawodach CW

Trochę inaczej sobie wyobrażałem ducha rywalizacji :-)

Wracając do tytułowego posta i możliwości zastosowania Morse Runnera.

Fragment z komentarza operatora N6MJ, tego z pierwszego filmu przytoczonego przeze mnie(tłumaczenie z translatora):

”Celem w zawodach było z powodzeniem operować przy podwójnym CQ na wysokich rate’ach na obu radiach. W celu przygotowania się do tego, ćwiczyłem z 2 laptopami z programem MorseRunner na każdym w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Byłem całkiem zaskoczony, jak wygląda rzeczywista eksploatacja w stosunku do MorseRunner. Byłem w stanie kontrolować pile-up tak jak za pomocą programu. To była ogromna pomoc robiąc to szkolenie.
(...)
QSOs=10223. Było 5146 zmian pasm 3667 (35.9%) QSOs na drugim radiu”

I w podobnym tonie wypowiedź CT1BOH, który „zrobił” w tym conteście prawie 9 tysięcy qso (tłumaczenie z translatora):

”Przez ostatnie 3 miesiące przygotowywałem się do CQWW CW 2015. Szkolenie obejmowało dwa aspekty: operatorkę oraz sprzęt/logowanie. Łatwiejszą częścią był trening operatorski. Uruchomiłem dwa komputery z MorseRunner. To jest bardzo proste, aby to zrobić. Wykonałem 240 sesji po 5 minut każda. To było 20 godzin na symulatorze. Najniższy rate uzyskałem 312 QSO / godzinę, najwyższy 420 QSO / godzinę przy średnim tempie 375 QSO / godz. Zrobiłem arkusz kalkulacyjny w Excel z wynikami każdej sesji, rozkład wyników następował jako "rozkład normalny". Poczynając od 420 QSO / h do 312 QSO / h (ze stałym dopływem znaków z Morserunner) jest funkcją synchronizacji par łączności z dwóch pasm w każdej "chwili". Istnieje kilka "małych" tajemnic w tym, aby obsłużyć to z synchronizacją ....
(...)

QSOs=8910. Było 5151 zmian pasm 3395 (38.1%) QSOs na drugim radiu.”

Całość tekstu, miedzy innymi o przygotowaniu sprzętu można poczytać tutaj: http://www.3830scores.com/showrumor.php?arg=jrabznfymvccb

Boguś sp7ivo