Nowy miniaturowy transceiver samochodowy o mocy 25W/15W/5W z dwoma odbiornikami Baojie BJ-218
Od jakiegoś czasu mam coś identycznego jak BJ-218, tylko nazywa się Mini Mobile Radio TM-218.
Bardzo fajne radyjko.
Wentylator kręci się tylko wtedy kiedy trzeba.
Programowanie z komputera, poprzez dedykowaną aplikację. Dostałem ją razem z radiem i kabelkiem do programowania. Kabelek oparty o podróbkę prolific, więc trzeba zainstalować driver z 2007 roku. Działa też pod win10. Można sobie zrobić kabelek z modułu USB Uart i kabelka RJ45. Wykorzystane są 3 linie - TXD, RXD i Masa.
Plik tworzony przez program jest niemal tekstowy, więc udało mi się przetworzyć listę z przemienniki.net na plik strawny dla radyjka.
Z ręki programowanie nie jest trudne, choć szybko się zapomina co i jak.
Oddzielnie się programuje kanały dostępne na górnym i dolnym wyświetlaczu. Ja zaprogramowałem to samo na jednym i drugim, ale można do tego podejść bardziej inteligentnie, biorąc pod uwagę iż nie jesteśmy w zasięgu wszystkich przemienników naraz. Wtedy zmieści się ich dużo więcej w pamięciach.
Jak ktoś chce to udostępnię mój plik wsadowy emailem.

Moje radio ma jeden niezbyt dokuczliwy mankament. Pozostawione włączone przez dłuższy czas (kilka godzin), potrafi się zawiesić. Objawia się to tym, że na jednym z odbiorników S-metr wychyla się na max, mimo że nikt tam nie nadaje. Trzeba radyjko odłączyć od zasilania i wraca do normalnego stanu. Czy to usterka czy ten typ tak ma, trudno powiedzieć.
Poza tym radyjko bardzo fajne. Dobra modulacja. Odbiera wszystko co ma odbierać.
Radio podłączałem do anteny Lafayette UV-300 zamontowanej na domu jednorodzinnym - jakieś 12m nad ziemią.
Mankamentów intermodulacyjnych czy skrośnej nie zauważyłem, ale mieszkam w warszawskim lesie.
Bardzo wygodne jest to że słucha naraz na dwóch kanałach.
Czy się zgadzają moce - proszę nie pytać, bo kilka watów w tę czy we w tę nie wzbudza we mnie emocji ani pozytywnych ani negatywnych. Zwłaszcza że nie wiem komu wierzyć - miernikowi czy radiu.
Podobnie jak wiele innych małych samochodowców np. HR2040, QYT8900, radio przy dłuższym nadawaniu mocno się grzeje, ale nic z tego powodu złego się nie dzieje, tylko trzeba pamiętać o pozostawieniu przestrzeni do rozchodzenia się ciepła.

Na radyjko czekałem ok 4 tygodnie od zamówienia.

To moje doświadczenia.


  PRZEJDŹ NA FORUM