SR5WA czyli syf, kiła i mogiła
    SP9DLM pisze:

Moim zdaniem przyczynia się do tego choćby to że jest się incognito na forum poprzez fakt nie podawania znaku jako nica.
    Wiem że zaraz zostanę zaszczuty poprzez kilku kolegów stwierdzeniami :"a jak mają się logować ci bez znaku"
    ano znakiem nasłuchowym .
    Tak wiem kolejne pytanie będzie: " a skąd się mają o nim dowiedzieć"
    ano wejście na forum powinno być 2 etapowe - 1 etap >przedszkole< z podstawowymi wiadomościami jak uzyskać znak nasłuchowy i gdzie .
    2 etap dostęp do forum ze znakiem .
    Porządki powinniśmy zacząć od siebie samych.
    I to jest tylko i wyłącznie moja opinia na ten temat , nikogo nie zmuszam i nie namawiam do jej stosowania
    zaniemówiłzaniemówiłzaniemówił

Dobra wiadomość na początek dnia wesoły

Problemem nie jest brak znaku jako nick na forum a szeroka dostępność do sprzętu łączności amatorskiej dla wszystkich oraz usilnej współpracy PZK z organizacjami paramilitarnymi.

Przykład:
Wielu pasjonatów ASG woli używać Baofengów niż typowych PMR-ek ponieważ mają większy zasięg (** dla niedowiarków, że tak jest wystarczy w internecie wpisać frazę: "jakie radio do ASG?" - i już się dostanie sporo odpowiedzi). Ponadto pasjonaci ASG nie chcą zdawać egzaminu ponieważ zależy im na anonimowości ponieważ i tak na strzelankach używają pseudonimów.

Idąc dalej - to PZK od kilku miesięcy zaprasza do współpracy organizacje paramilitarne (nie mylić z harcerzami) których jakoś to PZK nie namawia do zdobycia licencji.

W wyszukiwarkę wpisałem: PZK Organizacje paramilitarne i co otrzymałem?:

- KS-12. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 25.03.2015

1. Kongres Organizacji Proobronnych.
W sobotę 21 marca w Centrum Konferencyjnym MON odbyła się II. część Kongresu Organizacji Proobronnych. (Pierwsza odbyła się. 20 marca i była przeznaczona głównie dla klas mundurowych jako naturalnego zaplecza armii).
..
W kongresie uczestniczyły organizacje proobronne, z którymi w większości MON ma podpisane porozumienia podobne do tego jakie ma PZK.
W Kongresie z ramienia PZK uczestniczyli Jerzy Szawarski SP5SSB Prezes WOT oraz Piotr Skrzypczak SP2JMR. Zaproszony był także Hubert SP5RE zastępca EmCom Managera PZK, ale niestety z powodów obiektywnych nie mógł nas wspierać.
Podczas Kongresu wygłosiłem/pokazałem prezentację, którą załączam*. Wzbudziła ona największe zainteresowanie z pośród łącznie 10. prezentacji, z których 9. wygłaszanych było przez przedstawicieli związków strzeleckich i organizacji paramilitarnych.
..
Po prezentacji błyskawicznie rozeszło się 13 płyt CD ją zawierających. Było ich za mało, czego nikt nie mógł przewidzieć. W przerwach nie miałem czasu na chwilkę relaksu z powodu skali zainteresowania naszym stowarzyszeniem.

Podpisano:
Piotr SP2JMR podczas prezentacji na Kongresie Organizacji Proobronnych 21.03.2015.

Jak powyższe było reklamowane przed kongresem?:

- Polacy sami mają bronić kraju. Organizacje paramilitarne „szkieletem obrony terytorialnej”

W piątek w Warszawie w kongresie „organizacji proobronnych” weźmie udział 120 podmiotów paramilitarnych. Paleta uczestników kongresu jest różnorodna, od Ligi Obrony Kraju, związków krótkofalowców, spadochroniarzy, strażaków, harcerzy, przez organizacje obronne, czyli m.in. związki strzeleckie, stowarzyszenie Obrona Narodowa i FIA (które organizują szkolenia wojskowe dla cywilów), po Polski Czerwony Krzyż.

Czyli co - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW JEST OBECNIE PODMIOTEM PARAMILITARNYM ??

Skoro więc PZK tak aktywnie od lat współpracuje z podmiotami paramilitarnymi to czemu się dziwić, że na pasmach amatorskich atmosfera zaczyna przypominać tą z CB?

Na forum wiele osób nie chce wchodzić bo widzą tu często kłótnie więc wolą PZK gdyż daje im informacje z pierwszej ręki!