UNIDEN UBC360CLT do nasłuchu NOAA
Podstawą jest dobry odbiornik radiowy oraz antena (pionowa na początek wystarczy ale dla dobrej jakości obrazu Yagi jest wymagana).


Używany Yaesu FT-60 kupisz za 300-400 zł i jest niewielki (nie to co szafa UBC360CLT) więc zabierzesz go wszędzie a przecież najwięcej praktycznego doświadczenia zdobędziesz w polu gdzie jednak trzeba będzie kręcić tą anteną (to kręcenie jak i sama antena przyda się później przy robieniu łączności przez satelity).


Jeśli zaczynasz to nie warto wdawać się w skomplikowane sprawy bo na jedno pytanie zawsze dostaniesz kilka odpowiedzi (nawet w kwestii anteny co niektórzy napiszą ci, że najlepiej będzie wykonać tzw. antenę śrubową ale ja uważam, że początkujący nie powinien zabierać się za budowanie tylko na początku zapoznać się z tematem a jak go przetrawi i zrozumie to może się potem zabierać za budowę anten).


Zrób tak, jak ci napisałem a będziesz zaskoczony jakością obrazów NOAA.
Ewentualnie znajdź jakiś tańszy odbiornik typu Baofeng z WFM (np. UV-5R, koszt na poziomie 100 zł), podłącz antenę (na początek jednak spróbuj na tej oryginalnej), uruchom program WXtoImg na komputerze i nasłuchuj.

Wierz mi, o wiele prościej będzie jak zaczniesz działać od razu bo nawet jak za pierwszym razem obraz wyjdzie kiepsko (zapewne wynikający z kiepskiej anteny lub/i złego jej ustawienia) to już zdobędziesz jakieś doświadczenie. Reszta (wiedza) pojawi się sama.  PRZEJDŹ NA FORUM