Nagrywanie komunikatów PZK
  canis_lupus pisze:

  Na stronie PZK pojawił się poniższy komunikat:

   pisze:

   Witam Kolegów,

   piąty rok nadaję Komunikaty PZK w środy o g. 18.00 na QRG 3702.5 kHz i dojrzał we mnie pomysł (poparty przez autorytety) aby nagrywać komunikaty i umieszczać je w archiwum, z dostępem przez stronę PZK. Dałoby to zainteresowanym możliwość odsłuchania emisji w dowolnym czasie.
   Czy ktoś podjąłby się nagrywania emitowanych komunikatów via SDR ? Uważam, że specyfika nagrania z pasma ma najlepszy "smak" i charakter. Nawet, jeśli będą tam jakieś QRM-y. Z reguły jednak zrozumiałość jest stuprocentowa.
   W porze zimowej lepiej słuchać przez SDR spoza Polski.
   Wydaje mi się, że gdyby chętnych do nagrywania kolegów było więcej niż 1 to dobrze, gdyż można umawiać się kto - kiedy, a to daje większą swobodę. Jeśli chodzi o nadawanie, ja niestety mam ogromne trudności ze znalezieniem kogoś drugiego do nadawania komunikatu w zastępstwie, a różne sytuacje się zdarzają. W moim kalendarzu od lat występuje więc żelazny punkt - środa 18.00 (hi)
   Nagrywanie z webSDR jest możliwe jako funkcja programowa, prosto na dysk komputera.

   vy 73

   Jurek SP3SLU


  Prawdę mówiąc, nie bardzo rozumiem ideę tej działalności. Czy nie wystarczy zamieścić tekst wystąpienia? Przecież i tak jest wcześniej opracowywany. Ponadto, tekst szybciej się czyta niż słucha nagrania, nie ma QRMów oraz mniej zajmuje na serwerach PZK.

  Jurku - wyjaśnij mi proszę, bo nie rozumiem - po co to nagrywać?Witam,

Wiele starszych osób nie używa nowoczesnych, dużych monitorów co powoduje, że odczytanie tekstu zapisanego małą czcionką jest dla nich bardzo trudne.

Oczywiście można dyskutować, czy używanie starego sprzętu jest dobre dla wzroku ale nie każdego starszego człowieka (np. emeryta) stać na wymianę sprzętu na nowy a ponadto wielu z nich używa od lat okularów.


Komunikaty w wersji audio to doskonałe oddanie magii radia (jest szum, są trzaski) oraz zainteresowanie krótkofalarstwem szerszego audytorium (można odtworzyć taki komunikat w większym gronie).


Co do zajętości serwera PZK nagraniami audio to trochę przesada ponieważ nagrania w wersji MP3 zajmują niewiele w stosunku do tego, co obecnie jest już na tym serwerze.


  PRZEJDŹ NA FORUM