Strona PZK
Propozycje

(...)Jeśli pracodawca wysyła Cię na szkolenie - ma obowiązek za niego zapłacić.

Słowo klucz to PRACODAWCA . Z tego co się orientuję, to Polski Związek Krótkofalowców jest pracodawcą dla 1 (jednej) osoby - tą osobą jest kol. Piotr Skrzypczak SP2JMR zatrudniony w charakterze pracownika sekretariatu w Bydgoszczy. W przypadku księgowej jest inaczej, gdyż jak parę postów wyżej wspomniał kol. Jerzy HF1D była ona związana z PZK na podstawie umowy zlecenia, czyli w relacji Zleceniodawca(PZK) - Zleceniobiorca(Księgowa).
Mogę tylko zakładać, że umowa zlecenie była zawarta na wykonanie konkretnego zakresu pracy w konkretnym okresie i raczej nie obejmowała ona ,,gratisowych" szkoleń.

Trochę z innej beczki: Czytając wywiad z Prezesem jawi nam się ciekawa wizja...planowana jest ,,Platforma Szkoleniowa dla członków PZK i nie tylko" pozwalająca np. wspomóc organizację kursów krótkofalarskich czy przygotowanie do egzaminu. Są plany ,,przejęcia organizacji i przeprowadzania egzaminów na świadectwo operatorskie", o czym z reszta można w mniejszym lub większym stopniu znaleźć informację przynajmniej od chwili spotkań w Ministerstwie wiosną 2016. Natomiast o tej platformie szkoleniowej to jest swojego rodzaju ,,nowość" - może ktoś kompetentny mógłby krótko naświetlić temat tak tej zapowiadanej ,,platformy szkoleniowej" , jak też postępy w kwestii ,,egzaminów na świadectwo operatora przeprowadzanych przez PZK/ZHP/Inne organizacje radioamatorskie"? Dzieje się coś w tym zakresie, czy dalej to tylko postulaty.