Nagrywanie komunikatów PZK
  canis_lupus pisze:

  Na stronie PZK pojawił się poniższy komunikat:

   pisze:

   Witam Kolegów,

   piąty rok nadaję Komunikaty PZK w środy o g. 18.00 na QRG 3702.5 kHz i dojrzał we mnie pomysł (poparty przez autorytety) aby nagrywać komunikaty i umieszczać je w archiwum, z dostępem przez stronę PZK. Dałoby to zainteresowanym możliwość odsłuchania emisji w dowolnym czasie.
   Czy ktoś podjąłby się nagrywania emitowanych komunikatów via SDR ? Uważam, że specyfika nagrania z pasma ma najlepszy "smak" i charakter. Nawet, jeśli będą tam jakieś QRM-y. Z reguły jednak zrozumiałość jest stuprocentowa.
   W porze zimowej lepiej słuchać przez SDR spoza Polski.
   Wydaje mi się, że gdyby chętnych do nagrywania kolegów było więcej niż 1 to dobrze, gdyż można umawiać się kto - kiedy, a to daje większą swobodę. Jeśli chodzi o nadawanie, ja niestety mam ogromne trudności ze znalezieniem kogoś drugiego do nadawania komunikatu w zastępstwie, a różne sytuacje się zdarzają. W moim kalendarzu od lat występuje więc żelazny punkt - środa 18.00 (hi)
   Nagrywanie z webSDR jest możliwe jako funkcja programowa, prosto na dysk komputera.

   vy 73

   Jurek SP3SLU


  Prawdę mówiąc, nie bardzo rozumiem ideę tej działalności. Czy nie wystarczy zamieścić tekst wystąpienia? Przecież i tak jest wcześniej opracowywany. Ponadto, tekst szybciej się czyta niż słucha nagrania, nie ma QRMów oraz mniej zajmuje na serwerach PZK.

  Jurku - wyjaśnij mi proszę, bo nie rozumiem - po co to nagrywać?


Nie to, że się czepiam


12. Zabronione jest cytowanie treści umieszczanych na Forum, w miejscach publicznie dostępnych oraz na innych forach, bez jednoznacznej zgody ich autora. Autor postu może opublikować jego treść w ww. miejscach, lecz nie może opublikować postów będących odpowiedzią na jego post.

To jest jeden z punktów Regulaminu Forum Polskiego Związku Krótkofalowców - z dnia 6.07.2015


  PRZEJDŹ NA FORUM