Cykl baluny za grosze- cz.1 Uniwersalny multi balun antenowy 3w1 4:1 9:1 16:1
    SP2ROB pisze:

Jestescie niesamowici ...a na poważnie no zawòd mam pokrewny z elektroniką mam do czynienia od 3 klasu szkoły podstawowej .Coś tam składam najcześciej radia czy inne ustrojstwa działają jednak zawsze troche na bakier z estetyką wazne ze dziala.
    Ten wpis mial pobudzic ludzi ktorzy czadami boja sie zrobic cos sami wolą kupic zamiadt pròbować a przecież 20 lat temu nie hyło sklepòw na kliknięcie myszki komputera i trzeba było pròbować. Swoją pierwszą antenę nadawczą Zbudowałem 23 lata temu z rozbiòrki anten na dolny zakres UKF.Avanti na słynne pasmo CB dlaczego nie kupiłem bo chciałem mieć jako jedyny coś innego wtedy w Bydgoszczy były tylko trzy takie i cały las innych bez wyrazu kikutòw .
    Ten powiedzmy balun innymi słowy symetryzator z tego co widziałem u autora łączy antenę longwire i jeśli tylko wbiłby ktoś w wujku gogle znak z zrzutu zdjecia znajdzie stronę autora i filmy.
    Nie spodziewałem sie takiego odzewu hehe no còż najważniejsze żebyśmy sobie oczu nie wydrapali.
    Jeśli choć jedną osobę przekonałem do wzięcia w rękę lutownicy to misja udana tym razem.
    Rdzenie można znaleźć też w starych świetlòwkach choc wtedy to raczej tylko do QRP.

Robert,

Jesteś z nami na tym forum aż od czterech dni i zapewne jeszcze nie zorientowałeś się jak głęboko z wiedzą i praktyką jesteśmy na tym forum w kwestii balun-ów i transformatorów impedancji.

W związku z tym, to co nam proponujesz jeżeli chodzi o wykonanie, dobór rdzeni i ogólnie wiedzę - byłoby delikatnie mówiąc - uwstecznieniem.

Tak że, to co przedstawiasz, przeczy naszej już trochę ugruntowanej wiedzy.

Jak będziesz miał czas, to poczytaj tematy tego forum dotyczące sprawy i wtedy zorientujesz się jak daleko jesteśmy.

Nie obraź się, ale określił bym to krótko - "wyskoczyłeś jak Filip z konopi"

Jestem trochę fanem logicznego myślenia, i na ile mi pozwala mój rozwój umysłowy - to myślę, że jednym z podstawowych celów twoich wątków z filmami, jest propagowanie twojego kanału na youtube - o czym zresztą mówi stopka którą zamieściłeś.

Włodek, SP5MAD.

P.S.
Żeby się dowiedzieć jak masz na imię, to musiałem poszukać w internecie.