Klucz kodowania C4fm Fusion
Mateuszu,
Nie rozumiem przykładu z AMBE. To jest opatentowany algorytm. Patenty nie są tajne. Możesz iść i obejrzeć (US6199037 et al - jeśli się nie mylę). Możesz także kupić gotowy chip. Każdy może. I korzystać też każdy może, nieprawdaż? Więc skąd ci ta "nielegalność" przyszła do głowy? Ja podałem przykład własnego opracowania, które jest wykorzystywane tylko przeze mnie. I ani nie publikowane, ani na sprzedaż. Jest różnica?

Piotrze,
Cytat: "czyli potwierdzasz to co napisałem, w Polsce można (między dwoma stacjami znajdującymi się w Polsce)."
Chyba masz o mnie zbyt duże mniemanie. Ja jestem tylko prostym hamem radiowym, gdzież mi tam do wyroczni potwierdzającej/interpretującej przepisy prawa.... Moje zrozumienie jest odmienne od Twojego, ale nie oznacza to, że jedynie słuszne. Zadaj oficjalne pytanie do UKE czy MAC - na pewno odpowiedzą i sprawa będzie jasna.

Nasze hobby z definicji i natury jest otwarte (w USA nazywane "public service"), nie prywatne-zamknięte jak sieci komercyjne. Legalność szyfrowania transmisji na pasmach amatorskich mogłoby spowodować, że niektórzy użytkownicy komercyjni doszliby do wniosku: po co płacić za użytkowanie częstotliwości do UKE, skoro można mieć za darmo? A przecież jak zaszyfruję łączność to kto będzie widział, o czym mówię, do czego wykorzystuję radia? (czy to jest amatorskie QSO czy może radiotaxi, usługi kurierskie lub ochrona).
Chyba nie o to chodzi?
pozdrawiam,
Paweł SP7XFT


pozdrawiam,
Paweł SP7XFT


  PRZEJDŹ NA FORUM