Radio na fale srednie i dlugie - samodzielne wykonanie - pytania i pomoc.
    sp2lqp pisze:


    UL1111 qltowym układem był, w niejednym miejscu implementowanym, a Roland Wacławek wiele pożytecznych i prostych dla uczniaka i starszego luda materiałów opublikował z różnych dziedzin. Odezwały się wspomnienia, bo to "radio" wykonałem podobnie jak SO5AGV i pewnie wielu innych om's. C1 kombinowałem jako kondensator zmienny, ale ostatecznie zastąpiłem stałym. Słuchawkę to używałem taką szarą, mono, Tonsil SM-73. I faktycznie warto spróbować. Choć wtedy była stacja w Konstantynowie gm. Gąbin, co miało swój urok i znaczenie. Wszystkie części, nawet kondensatory takie jak widoczne na zdjęciu z opisu, dostępne są w wiadomym serwisie.


Robiłem jeszcze takie radyjko na 225KHz w pudełku od zapałek na układzie UL1321 który zawiera dwa wzmacniacze przenoszące pasmo do 400KHz i dodatkowo jeden tranzystor.
Projekt publikowany w Młodym Techniku i chyba autorstwa również Rolanda Wacławka ale niestety nie mogę nigdzie w sieci znaleźć opisu i schematu.
Radyjko z minimalnym poborem prądu zasilane z dwóch baterii "pastylek" 1,5V.

W Warszawie nie miało znaczenia ustawienie anteny ferrytowej, dopiero będąc pod Krakowem w plenerze z tym odbiornikiem
doświadczyłem pierwszy raz w życiu kierunkowości anteny ferrytowej gdy była ustawiona "bokiem" do orientacyjnego kierunku Warszawy - skąd wtedy (1986-1988) nawało PR Program 1? Gąbin?


  PRZEJDŹ NA FORUM