Radio na fale srednie i dlugie - samodzielne wykonanie - pytania i pomoc.

To jest właśnie "JUNOST". Jak dobrze pamiętam, to transformator T1 jest nawinięty na rdzeniu toroidalnym.
Polecam wzmacniacze m.cz. z transformatorami bo nie generują dużego szumu i nie wzbudzają się tak jak scalaki. Transformatorki m.cz można zdobyć z wraków radioodbiorników "Koliber" oraz radiotelefonów "Echo I i II" - również z najstarszych wersji radiotelefonów FM 315. Tam jest zresztą gotowy transformatorowy wzmacniacz m.cz. na dwóch płytkach tyle ze zasilany napięciem ujemnym 12V. Wystarczy dołożyć do niego antenę ferrytową z kondensatorem zmiennym 250 pF, przedwzmacniacz w.cz na jakimś tranzystorze i detektor na germanowej diodzie (AAY37, itp.) i radio jest gotowe.

Polecam książkę Witolda Kozaka "Radioamatorstwo w Szkole" - pozycja obowiązkowa w biblioteczce i na półce radioamatora. Są jej chyba trzy wydania (wraz z postępem techniki) ja posiadam ze szkolnych lat wydanie najstarsze. Książki te są dostępne na ALLEGRO w śmiesznych cenach.

darek