FT-857 bierze za mało prądu :)
    SO6AFP pisze:

    No bo z ft 857 tak jest, że pełną moc chyba wypluwa przy monobandowej antenie.
    U mnie prąd pobierany przez radio waha się od 11 do 16A w zależności od pasma KF. Mam zewnętrzny miernik - jeszcze nie widziałem na nim 100W. 90W wypluwa na 10m.
    Jak zależy Ci na dodatkowych watach (choć chyba wiesz, że jakiekolwiek zwiększanie mocy ma sens ale nie o 10% a minimum kilkaset %) to poszukaj w google tzw ukryte menu w FT857. Tam możesz podtuningować moc dla lepszego samopoczucia.

    Co do spadku napięcia z 13.8 do 13.2V - nic nie kombinuj. Przy tej długości kabla zasilającego, 2szt bezpieczników po drodze to NORMALNE przy 12A. Jak maż możliwość kręć gałą zasilacza na 14,5V i wtedy spadek będziesz miał na 14V. Jeśli nie wierzysz - podłącz woltomierz przy zaciskach zasilacza - i poczujesz się lepiej, że napięcie nie spada zdziwiony


Dzieki.
Jak narazie Twoj Janusz post uspokoił mnie trochę. bo widze ze masz podobny pobór prądu czyli nie jestem sam czyli znaczy sie ze nie jest to coś padnięte (mam nadzieje ze nie jest ).
Mi nie chodzi o te kolejne waty bo o tym menu to wiem. chodzi mi o to zeby to co jest teraz bylo stabilne i poprawne.


Kiedyś jak byłem jeszcze piękny i młody i jak budowałem zasilacz na bazie prymitywnego układu. to spadek napięcia przy pracy 30A byl ok 0.3v (13.8) - stare czasy CB radiowe. dlatego mająć przed dłuższy czas zasilacz impulsowy nie widzialem takiego spadu a teraz nabylem tego GSV3000 i odrazu zauwazylem to co zauwazylem.


  PRZEJDŹ NA FORUM