Robota dla chętnych
  EI2KK pisze:  I tu mamy sedno sprawy - czy to pozyskanie nowych czlonkow ma sie opierac wylacznie na mozliwosci albo odcieciu od obslugi QSL przychodzacych?


Zapominasz, że odnosisz się do propozycji "wprowadzenia przez PZK bezpłatnej obsługi nieczłonków w zakresie kart przychodzących" Nikt nie mówi o odcinaniu a wręcz przeciwnie - o stworzeniu nowej możliwości.

  EI2KK pisze:


  Co do przekazywania kart przychodzacych do konkurencji... po pierwsze czemu bezplatnie?

to pytanie do QSL Poland. Podobne pytanie - czemu za 10zł rocznie.
Pamiętaj, że QSL Poland opublikowało, że będzie obsługiwać swojego członka za 30zł a kolejny znak za 15.

  EI2KK pisze:


  ...po drugie, czemu nie robic tego razem?


Bo system PZK ISTNIEJE i DZIAŁA a system QSL Poland jest teoretycznym hipotetycznym rozważaniem. Nie da się działać razem z ideą czy hipotezą.

...
  EI2KK pisze:

  PZK ma swoja baze z info kto skladke oplacil, te karty trafiaja do dalszej dystrybucji kanalami PZK, pozostale zabiera konkurencja i niech sie buja z tymi co nie sa obslugiwani przez nikogo..


Nie doczytałeś - Obsługa PZK QSL to nie "system informatyczny" i baza danych tylko ręcznie wykonywana społeczna praca QSL MANAGERÓW w okręgach i OT.
Wziąć kartę do ręki, skojarzyć znak i odłożyć na odpowiednią kupkę. Okręgowi mają komputer w głowie i wiedzą do którego OT przyporządkować znak. Podobnie Oddziałowi - wiedzą na którą klubową kupkę odłożyć. Przeniesienie tego na poziom CB QSL, gdzie jest dwóch Kolegów jest nierealne, bo nie spamiętają tych znaków. Trzeba więc zwiększyć ilość pracy (płatnej) w CB QSL.
Jeżeli będziesz chciał przenieść sortowanie "member/not member" na poziom CB QSL to musisz przebudować system, ze wszystkimi tego konsekwencjami i ryzykami - a system QSL działa sprawnie. Konsekwencje są jasne - wzrost kosztów oraz odsunięcie bardzo dobrze działających managerów niższych szczebli. Jak coś się sypnie, to ten system będzie prawie nie do odtworzenia.
Kto ma pokryć koszty przebudowy systemu? QSL Poland? PZK? Członkowie? nie-członkowie?
Teoretycznie powinien to pokryć ten, kto odnosi korzyść.
A ja nie widzę korzyści ani dla PZK w całości ani dla członków.

MAc
mrn


  PRZEJDŹ NA FORUM