Robota dla chętnych
  EI2KK pisze:

  Co do oplat..

  Za xPLN dostajesz pelne czlonkostwo w PZK w tym obsluge QSL
  To pelne czlonkostwo tez koszty generuje, otrzymanie OT, lokali, sekretariatu Zarzadu PZK..

  Za yPLN dostajesz tylko obsluge QSL...

  Jesli y≥x to czy cos poza QSL ma wartosc?


  Mysle ze temat QSL i widoczne juz proby ustalenia wyzszej ceny za samo QSL niz za czlonkostwo w zwiazku pokazuja, ze poza tym QSL, PZK za wiele w ofercie nie ma. Niby ma byc QSL dla wszystkich, ale taniej wyjdzie czlonkostwo i QSL za darmo.. za skladke. Placisz wiecej za to ze dostajesz mniej i nie masz wplywu na zadne decyzje.. troche to od wzbudnicy strony...


Nie do końca.
Cały czas opieramy się zarówno na statucie jak i na rzeczywistości. "PZK opiera się na pracy społecznej swoich członków" Akurat w zakresie pracy Biura QSL jest to bardzo wyraźnie widoczne. QSL Managerowie różnych szczebli wykonują ogromną SPOŁECZNĄ pracę na rzecz swoich kolegów.
Stowarzyszenie, to nie jest biznes w którym mamy do wykupienia różne usługi. To wspólne działanie na rzecz stowarzyszenia - a składka jest tylko jednym z elementów.

Popatrz np na aerokluby czy niektóre kluby żeglarskie. Składka daje ci prawo korzystania z pewnych rzeczy. Oprócz tego trzeba odpracować społeczne godziny. nie odpracujesz- musisz za nie zapłacić http://www.aeroklubkrakowski.pl/Static/upload/file/Samolotowa/Regulamin%20wewn%C4%99trzny%20Sekcji%20Samolotowej%20AK.pdf

Tu mamy podobnie - chcesz korzystać z mojej pracy to sam też popracuj albo zapłać...
Amerykanie podchodzą do tego w sposób jeszcze prostszy - członkostwo w ARRL pozwala na zapłacenie za obsługę QSL w zakresie kart wychodzących.
http://www.arrl.org/outgoing-qsl-service
Nie jesteś członkiem - nie możesz skorzystać z "odpłatnej" obsługi QS.
Proste.

MAc
mrn


  PRZEJDŹ NA FORUM