Maszt wolnostojący a Prawo Budowlane
[quote=SP2LIG]
    SQ9JXT pisze:

      sp8mrd pisze:



      Przykro mi, ale według tego co napisałeś, to już nie będzie słup oświetleniowy tylko maszt z lampą, z odciągami, rotorem, rurą i antenami.
      Zgłoszenie nie wymaga super mapki - mapka geodezyjna i zaznaczasz punktowo na niej miejsce słupa.
      Pójdź do swego Urzędu Gminy lub Starostwa lub poczytaj w Internecie jak to zrobić zgodnie z prawem.
      Powodzenia!
      PS W razie potrzeby, w temacie pozwolenia budowlanego, pisz via priw, to Ci podeśle jak to krok po kroku załatwić.


    O nazwie urządzenia decyduje jego przeznaczenie główne a nie odczucia. To co podałem jest zgodne z prawem! Przecież na słup oświetleniowy można też zrobić projekt i uzyskać pozwolenie budowlane, ale po co, skoro można wykorzystać procedurę uproszczoną.
    Jak w elektrowni mają komin, a na nim powieszą anteny, to ten komin jest nadal kominem. Powieszenie anten nie czyni zeń wieży radiowej!
    Tak samo jest ze słupem oświetleniowym. Jak postawisz 10 metrowy słup oświetleniowy. Dokumenty wykonasz na słup oświetleniowy i zgłosisz do urzędu słup oświetleniowy. To jak już go wykonasz i będzie stał a zechcesz powiesić na nim flagę to nie będziesz przecież występował do urzędu o zmianę charakteru słupa na FLAGOWY. Z anteną jest tak samo. Naturalnie w granicach zdrowego rozsądku, a przecież chyba każdy z nas go ma. Przecież nie będzie na nim wieszał Yagi o rozpiętości 40m tylko jakaś tam swoją niezbyt dużą antenę. Nie przesadzajmy z tym byciem bardziej papieskim niż sam papież.
    Zatem legalnie i zgodnie z prawem, można postawić na zgłoszenie słup oświetleniowy, obojętnie czy będzie z odciągami czy nie. To zależy od rodzaju jaki posiadasz. Prawo nie zabrania postawienia słupa z odciągami - jak ktoś taki potrzebuje. Dla uściślenia, choć było już o tym 100x. Maszt to jest urządzenie z odciągami, natomiast urządzenie bez odciągów to wieża. De facto - słup oświetleniowy należałoby uznać za wieżę. Jak dodasz odciągi to z punktu widzenia konstrukcji i zapisów prawa będzie to maszt. Jednak dla samego postawienia nie ma to znaczenia. Słupy oświetleniowe stawiamy na zgłoszenie. Procedura jest banalna i mam znajomych, którzy to przerobili i cieszą się własnym słupem oświetleniowym na działce, użytkując też na nim antenę, a na święta państwowe instalują na nim flagę, a jak jest wesele w rodzinie to przyczepiają doń balony wesoły
    Każdy może się przejść do urzędu i zapytać.
    Pozdrawiam!

Greg SP2LIG[/quote]


Bardzo ciekawy jest Twój wywód a i chytry również. Nie rozwiązałeś czyli totalnie nie przewidziałeś albo już chytrości zbrakło jak rozwiązać jeden z problemów kol AAG o który wcześniej pytał to jest jak taki słup oświetleniowy położyć w wiadomym celu a następnie przywrócić do postawy zasadniczej czytaj do pionu ??????

E nie jest tak źle. Słup oświetleniowy również może być kładziony choć by po to by wymienić żarówkę w lampie. Mocowanie kraty jest na zawiasie wiec z tym kładzeniem nie ma problemu. Czy to że będzie można ją położyć wpływa jakoś na ogólne przepisy związane z masztem oświetleniowym.



  PRZEJDŹ NA FORUM