VII Forum Organizacji Pozarządowych
Gdynia, 20-23.10.2016r.
    SWL_SP5 pisze:

Nie do końca masz rację Szymon.

Nasze hobby jest co prawda amatorskie ale wielu z nas pracuje na sprzęcie radiokomunikacyjnym bardziej zaawansowanym od wojska.

My krótkofalowcy moglibyśmy szkolić żołnierzy (to nie jest żart) ale pod warunkiem, że PZK zaczęło by wreszcie słuchać sugestii krótkofalowców (niekoniecznie członków PZK) którzy mając odpowiednie doświadczenie oraz (potwierdzone) kwalifikacje potrafili by współpracować z wojskiem co w przyszłości pozwoliło by PZK zdobyć znacznie więcej niż tylko złomowany sprzęt czy finansowanie obozów dla dzieci.

Obecne WP to w ocenie cywilów jest na ogół profesjonalne ale jeśli ktoś siedzi w tym temacie to wie, że w dalszym ciągu w wielu jednostkach wojskowych pracuje się na sprzęcie sprzed wielu lat a sam sprzęt łączności naprawiają zewnętrzne firmy.

Nadal nie odpowiedziałeś w czym PZK mogło by ich szkolić. Moim zdaniem - w niczym.