Strona PZK
Propozycje
    SP9GMK pisze:

    ...
    - W idealnym wypadku w takiej strefie dla zalogowanych widziałbym pozycję: ,,rozliczenia"(lub inna nazwa) - chodzi o to, żeby każdy członek PZK miał online dostęp do statystyk swoich p,łatności za składki, numerów rachunków gdzie może składki uiszczać a może nawet udałoby się zrobić tak, żeby zalogowanie członkowie mogli opłacać składki on-line na swoje subkonta i te wpłaty byłyby w szybko wykrywane(wiem, że to jest utopia ale wyartykułować mogęoczko ) . Obecnie podobny system mają wybrani operatorzy TV czy telekomy czy dostawcy energii i gazu. To nie może być przecież niemożliwe. Takie rozwiązanie uprościłoby procedurę opłat składek członkowskich i ,,wpisywania" delikwenta do OSEC (RSGB działa na podobnej zasadzie - wszystko z opłatami jest online, DARC jest podobnie i to działa, co jako członek DARC mogę potwierdzić)
    ...


To nie jest utopia.
To normalne wykorzystanie dzisiejszych możliwości technicznych.
O pewnych dwóch problemach z płatnościami online pisał @wbielak.
Co do reszty - obecnie po zalogowaniu do portalu PZK user ma w menu podręcznym opcję "OSEC - baza PZK". Po tą opcję ma dostęp do informacji:
a) jakie jego dane są wpisane do OSEC
b) jakie jego składki zarejestrowano w OSEC wraz z uproszczoną drogą ich obiegu
c) dane o macierzystym OT

Dodanie do tego np. przemyślanej opcji edycji własnych danych nie powinno być wielkim problem.
Generalnie - w pewnym zakresie pomysł jak to zorganizować aby "żyło się lepiej" (skarbnicy w OT mają mniej pracy, człowiek sam zmienia swoje dane) wraz z proponowanym flow opisałem kilka miesięcy temu na forum PZK. Da się zrobić. aniołek


  PRZEJDŹ NA FORUM