D-STAR czy FUSION
    SQ9APD pisze:

      sp9acq pisze:

      Jesli chcesz poznać lub zrobić e-qso z kimś kogo nie słyszałeś do tej pory wybierz Fusion.


    Adamie, przepraszam ale nie widzę związku.


Cześć Bartku,
no jednak ma bo widzę że część spośród Kolegów gdzie indziej nie osiągalna albo nie słyszana uruchamia się na Fusion bądź DMR

Posiłkowanie się niesprawdzonymi argumentami nie oddaje w pełni prawdziwego obrazu. Nie można np. twierdzić że patrząc na dashboard Wires-x jest się w stanie wyciągnąć wszystkie znaki "unikalne". Obecny dashboard na wiresx.pl oddaje bodajże tylko 50 ostatnich wejść.
Więc wartość merytoryczna takiego argumentu raczej niewielka.
Tak samo jak nie można mówić że jeśli ktoś kupił lat temu parę radio DV to jest to co innego niż D-Star... bo na ów czas np. nie było radii z Fusion a jak się pojawiły to nie było czym tego spiąć. Z DMR-a też właściwie w SP do pewnego momentu nie korzystano, nie było przemienników itd. .

BTW> Powstaje też nowy dashboard ale o tym na grupie FB Yaesu System Fusion & Wires-X Polska.

Fm-link jest obecnie trochę na siłę i na wyrost prezentowana jako substytut DV.

Nie ma się co oszukiwać, bezsprzecznie przyszłość należy do DV. Bramki uruchomione pomiędzy sieciami umożliwiają wzajemny kontakt użytkowników tych systemów. I tu sprostowanie pojęcie wzajemnej komunikacji TAK, pojęcie integracji systemów NIE.

To prawda że FM-Link umożliwia różne rzeczy ale tutaj to rozwiązanie jeszcze nie osiągnęło masy krytycznej. Jak osiągnie to nie będzie z takiej sytuacji wyjścia. W odróżnieniu - DV oferuje takie mechanizmy, które pomagają rozładować nadmierny ruch.

Jeśli fakty mają tutaj jakiekolwiek znaczenie: w Krakowie nie odbieram FM-Linku za to inne DV tak i tu do wyboru do koloru - DMR, D-STAR, Fusion WIRES-X a dzięki bramkom nawet jak zasięg jednego jest niewystarczający - drugi jest w stanie połączyć mnie chociażby z Kolegą pracującym w innej sieci DV.

DV rządzi, DV radzi, DV nigdy Was nie zdradzi ! wesoły
czy jakoś tak to szło....


  PRZEJDŹ NA FORUM