SP UKF Klub
Klub PZK
  sp8mrd pisze:

   sp9ikf pisze:

   ŚP Zdzisław SP6LB w grobie się przewraca

   jacek sp9ikf

  Nie czytając Twego Jacku wpisu też zadałem sobie pytanie:
  Co na to rzekłby Zdzisław SP6LB?
  Im był starszy tym był bardziej otwarty na młodych, na pozytywne zmiany.
  Jednak takiej raczej nie chciałby, bo z PK UKF był związany przez lata bardzo mocno.
  Zobaczymy co czas przyniesie...


Czego chciał Zdzisław SP6LB ( nie wiem czy do dni ostatnich )

http://www.wbi.d2.pl/sp7ked/09/ukf/sprawo/6-wniosek.html

To nie domniemanie, to wniosek SP6LB. Na zjeździe PK UKF w Załęczu ten wniosek nie przeszedł w głosowaniu.

Prawo do zrzeszania się to jedna ze swobód człowieka i odebranie tej swobody wymaga mocnego uzasadnienia. SP6MLK i założyciele właśnie z tej swobody korzystają. A pobudki ? Czysto ludzkie - konflikty i niezadowolenie. Prywatnie można ich nie akceptować, ale trzeba się z tym pogodzić.
Powstanie SP UKF Klubu nie dzieli środowiska, środowisko od dawna jest podzielone. Myśleć należy o zjednoczeniu tego środowiska. I PK UKF i SP UKF Klub deklarują współpracę z organizacjami i stowarzyszeniami krajowymi i zagranicznymi o podobnych celach . Może powstanie SP UKF Klubu doprowadzi do rozmów, które przyniosą postęp ? Bo z kim do tej pory miał rozmawiać PK UKF ? Ja myślę, że zjednoczenie środowiska nastąpić może dopiero w sytuacji, kiedy decydować w obu klubach będą młodzi nadawcy, nieobarczeni bagażem przeszłości.
Konkurencja jest dobra. Przecież zmiany, które zaszły na ostatnim zjeździe PK UKF ( znane raczej tylko z poczty pantoflowej ), według mnie są efektem zapowiedzi powstania klubu specjalistycznego PZK.
Przykro, że PK UKF jest w trudnej sytuacji. To efekt wieloletniego marazmu, który prawdopodobnie wynika z braku czasu spowodowanego rosnącymi obowiązkami. Trzeba tylko pamiętać, że jeśli nie mogę udźwignąć obowiązków, to sensownym rozwiązaniem jest rezygnacja, a nie trwanie w wiecznym uporze godnym lepszych celów. Ten sam los może podzielić nowy SP UKF Klub. Czas pokaże. Może okazać się, że będą chętni do wstąpienia do PK UKF, ale dla ratowania Stowarzyszenie PK UKF powinno przedstawić ciekawą ofertę dla kandydatów, a nie ograniczać się do kuluarowych rozmów z różnymi ludźmi.
SPAC to "dziecko" PK UKF, nie PZK.

I na koniec pytanie do Jurka HF1D. Czytam Jurku twoje wypowiedzi i nie wiem, czy piszesz je jako człowiek, który ma prawo do wyrażania dowolnej swojej opinii, czy też jako szef GKR? To istotne, bo zupełnie zmienia wydźwięk tego co piszesz.


p.s. dlaczego w tej dyskusji nie ma najbardziej zainteresowanych czyli obu klubów ?

73! Zenek SP3JBI


  PRZEJDŹ NA FORUM