Budowa przemiennika - opłacalność
[quote=SP9MK]
  SQ5AM pisze:

   SP9MK pisze:   Tu się mylisz. Cenię sobie mojego ręczniaka CTE 1600 i Standarda C58. Mam też Baofenga ale jego SDR'owy odbiornik przy tych 2 poprzednich to zabawka! niestety ;/

   Ps aż taki stary nie jestem... Rocznik 89 z dużym zamiłowaniem do analogówki i homemade po prostu wesoły


  Ta Aaaa i nie używasz komórki? Też masz analogową? A to właśnie SDR.
  Baofeng to też SDR jak wspomniałeś. Warto wiedzieć z czego się korzysta.


Doskonale o tym wiem... ale ja bao traktuję bardziej jako wygodną zabawkę, poza tym taki SDR jeszcze ujdzie bo jest kompatybilny z "analogami" i pozwala się łączyć z mądrzejszymi, którzy sami konstruują swój sprzęt. Natomiast taki cyfrowy DMR zabija całkowicie własną inwencję i twórczość. [/quote]

Radia dstarowe są w pełni kompatybilny z analogiem wesoły Ba, niektóre mają nawet SSB (i nadawczo i odbiorczo). Widzę, że przeświadczenie o radiach dstarowych, że to tylko skype (tfu, obelga a nie określenie) i nie obsługuje analogu idzie w świat jak trzeba.

Ps. Echolink to też skype, też cyfrowy wesoły A o telegrafii już nie wspomnę gdyż to jest cyfra pełną gębą (sygnał zero jedynkowy, jest albo nie ma).

Przepraszam za offtop ale traktowanie dstar jako skype nie wiedząc, że w domu gada się co raz częściej przez komputer a nie klasyczny trx (radio sdr) jest dla mnie dziwne.


  PRZEJDŹ NA FORUM