Pilne - od godz. 10.20 potrzebni korespondenci SP3KWA na 40m - SZKOŁA
    sp3slu pisze:

Koledzy. Byliśmy. Wpisałem też na DX_Cluster. Na 7.145 MHz zgłosiły się 2 stacje IN3 i DJ0 z Clustra. Potem cisza i porzuciłem tę QRG. Poszedłem na 7.150 i "wprosiłem się" do netu stacji MM0 G0 DL ... Pogadali z nami treściwie i wtedy przyszła do stacji (na dziedzińcu szkoły, pod chmurką) grupa młodzieży z Ukrainy, gdyż mamy taką wymianę Turek - okolice Lwowa. I miałem szczęście, bo przeszedłem na 20m a tam w okolicy 14.150 wiadomo, sporo stacji rosyjskich. Udała się łączność 15 minut z UA4WGS i RK4PL. Pogadali oni do tej gromady ukraińskiej (miłe słowa). Jedna Masza 16 lat przedstawiła się, powiedziała że jej się w Polsce podoba, że "studiuje" fryzjerstwo i kosmetologię oraz że gra na fortepianie i śpiewa.

Delta na 40m dobrze pracuje na 20m.

To nie była Radioreaktywacja ani szkolenie krótkofalarskie. Trwa Tydzień języków obcych, są wycieczki, chodziło o to, żeby pokazać, że takie coś jak HAM Radio w ogóle jest i w dodatku tam, na żywo, można rozmawiać w różnych językach.

Tak, że dziękuję wszystkim za wszystko

temat dla mnie QRT

de Jurek SP3SLU

Wiesz... mało siedziałem na KF-ie, ale w tym momencie wbiłeś gwoździa..., bez przygotowania, bez przeszkolenia, a udowodniłeś że bez telefonu, skajpaja itp. można. Szacun wielki.