O krótkofalowcach w GW
    canis_lupus pisze:


    Nie sadzę, żeby TVP była zainteresowana. Prędzej radio szuka ciekawych tematów niż TV.


    sp3nyu pisze:


    P.S.
    Jeżeli Telewizja Publiczna realizująca słuszny narodowy i patriotyczny przekaz, znajdzie chwilę dla krótkofalowców - chętnie obejrzę aniołek



I znowu to samo..

Telewizja sama nie zrobi programu o krótkofalowcach - do nich trzeba pójść ale to wymaga napisania planu bo planem rządzi się telewizja.


Pamiętacie co robił ś.p. Henryk Pacha SP6ARR?
Za jego czasów nie było tak dostępnego internetu jak dziś a jednak jego programy telewizyjne pamięta wielu krótkofalowców (w tym również Ja).


Wspomnienie o Henryku Pacha SP6ARR:
Od roku 1967 licencjonowany nadawca i członek PZK.
Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Od kiedy został nadawcą, wykonywany zawód pozwolił mu aktywnie promować w mediach krótkofalarstwo i radioamatorów.

Niezwykle kompetentny — szybko awansował na stanowisko kierownika Redakcji II Programu. Jednocześnie realizował swoje programy. Za cykl „Ludzie nauki” został nagrodzony „złotym ekranem”. Programy te emitowane były na antenie ogólnopolskiej, prezentowały sylwetki i osiągnięcia naukowe czołówki polskich badaczy w latach siedemdziesiątych. Wystąpili, między innymi, sławny wrocławski matematyk prof. Kazimierz Urbanik, prof. Zofia Trzebiatowska, prof. Witold Starewicz, znany wrocławski kardiolog prof. Antoni Falkiewicz, a także profesorowie Kazimierz Kordylewski, Stefan Ślopek i doktor Jan Wyżykowski, wówczas określany, jako odkrywca Polskiej Miedzi.

Autor bardzo popularnego w telewizji publicznej latach 1970/1980 programu KRÓTKOFALOWCY.

W latach 1973 do 1977 red. Henryk Pacha współredagował „Magazyn Lotniczy” emitowany w II programie Telewizji Polskiej. Ale prawdziwą pasją Henryka były krótkofalarstwo. Próbował łączyć się z „całym światem” za pomocą fal radiowych już jako młody chłopak. Później został członkiem Klubu Krótkofalowców. Przeprowadził pierwszą transmisję telewizyjną za pomocą krótkofalówek. Do końca utrzymywał kontakty z kolegami z klubu.

Henryk był bardzo aktywnym dziennikarzem i współtwórcą pierwszej w Polsce prywatnej Telewizji ECHO i jej Naczelnym Redaktorem, niezależnym producentem i właścicielem studia VIDEOEXPRES we Wrocławiu. Po przejściu na emeryturę w dalszym ciągu wykonywał różne, ważne społecznie filmy i reportaże.

W roku 1993 otrzymał Odznakę Honorową PZK. Dokumentował na filmach wiele wydarzeń i imprez krótkofalarskich. Jeden z animatorów Europejskiego Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej na Chełmcu k/Wałbrzycha. Twórca internetowego programu KRÓTKOFALOWCY-BIS.

Współpraca medialna w przygotowaniu misji kosmicznej z udziałem krótkofalowców — kosmonautów w laboratorium Europejskiej Agencji Kosmicznej COLUMBUS na ISS ALFA. Entuzjasta nowych technik ATV.


26.02.2011r. ok. godz. 14 zmarł Henryk Pacha SP6ARR
[*][*][*]




Powyższe zdjęcie pochodzi z tego forum:
http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=75798&temat=101775


Reasumując -
Skoro więc można było w tamtych trudnych czasach pojawić się w TV, można i w obecnych ale.. trzeba do telewizji pójść a nie pisać, że oni nie są pewnie nami zainteresowani.



  PRZEJDŹ NA FORUM