Field Day SSB 2016
[video]
    SP7Q pisze:

    A wam jak poszły zawody ?? ...


Niestety, klincz
Zwarcie się terminów dwóch contestów: IARU Region I Field Day vis All Asian Contest. W obu przypadkach emisja tylko SSB.
Niemożliwa jest zmiana terminów organizacji tych zawodów. Natomist wskazana jest większa dyscyplina uczestników.
Ja startowałem w All Asian Contest. Na pasmach 40 i 20m czasami propagacja pozwalała na odbiór stacji EU jak i azjatyckich.
Mimo, że stojąc na CQ wyraźnie zaznaczałem AA contest to często stacje 'portable' wołały mnie również powodując zbędne zamieszanie.
W pewnej mierze nie dziwię się, ponieważ moje anteny obrócone na wschód produkowały na tylnym listku silny sygnał pod dużym kątem na EU
a rozwieszone w polu dipole odbierały mnie dobrze. Oni potrzebowali nowy mnożnik zwłaszcza na 20m. Niemniej "polni operatorzy" mogliby być bardziej skrupulatni. Pewną namiastką było na 20m rozstawienie się stacji /p w górnej części pasma zaś AA w środkowej, bo na początku
niepodzielnie panują stacje UA w swoich lokalnych 'rozgaworach'.
Jednak w ten weekend najbardziej rozbawił mnie Hiszpan, który namiętnie wołał CQ IOTA na ... 14192 kHz a zarazem odpowiadał mi do All Asian (Hi).

Field Day Contest SSB ma dobry termin w pierwszy weekend września. Pasjonaci tej formy aktywności na pasmach powinni jeszcze mocniej
propagować udział polskich operatorów w tych zawodach. Może zamiast reanimacji starych zawodów "Dzień Polny LOK" powstałaby z czasem prestiżowa klasyfikacja stacji SP/p w oparciu o wyniki z Field Day Contest.
Powodzenia.
  PRZEJDŹ NA FORUM