Remote Ham.com
    SQ8N pisze:

Strefa 15 rozciąga się przez całą Europę od Finlandii do południowych Włoch, po Sardynię Nie porównuj warunków propagacyjnych jakie są na południu Europy i na Zachodzie Europy, a jakie są u nas czy na północy strefy 15 bo to jest przepaść. Widać to doskonale podczas zawodów. U nas już dawno cisza a ci z południa Europy dalej prowadzą łączności i to jeszcze długo. W strefie 15 jest 26 prefiksów, wiec przejrzyjmy logi naszych sąsiadów z 15 strefy.
    Finlandia 1 qso na 17m powyżej 17 zero
    Estonia 1 qso na 20m powyżej zero
    Łotwa 1 qso na 30m powyżej zero
    Litwa 1 qso na 17m powyżej zero
    Kaliningrad 1 qso na 30m powyżej zero
    Słowacja 1 qso 12m i 2 qso na 17m
    Czechy 3 qso na 12m
    Węgry 2 qso na 17m powyżej zero
    Austria 1 qso na 15m powyżej zero
    Bardziej na południe nie ma sensu wyliczać bo tam w przeciwieństwie do nas już zaczyna coś słychać, zresztą wiele podróżując dobrze wiesz o tym.
    Każdy bardziej wysunięty na południe i zachód od nas ma większe szanse, Włosi największe ze strefy 15 i właśnie do nich należy 50 qso na 12m
    VP6J ja słyszę codziennie na 40m, 30m. Słyszałem też na 20 i 17m, i do tych pasm się nie czepiam w przeciwieństwie do pasma 12m o 12 w nocy zrobionych przez SP4WRF, SP7VTQ
    Mnie tylko ciekawi jakimi antenami dysponują SP4WRF, SP7VTQ bo śladem poprzednich wątpliwie zrobionych aktywacji znalazłem znów ich w logu. O Tobie Dominik nie pisałem ale jak już się odzywasz to podobno dysponujesz stakowanymi wieloelementowymi antenami, niestety nikt nigdy nie widział ich na żadnym foto, więc jak możesz to wstaw tu fotki czym dysponujesz, rozwiej me wątpliwości... może postawie coś podobnego u siebie kiedy. Kiedyś jakiś lokalny krótkofalowiec z twoich stron podesłał mi fotkę tych skatów, tyle że była to jedna antena na maszcie rurowym mniej więcej podobna do takiej jak na stronie http://pa4u.pl/index.php/anteny/anteny-beam-wielopasmowe
    Antena BEAM 16 elementów 5 pasm
    No chyba że gość pomylił wtedy adres i zrobił zdjęcie u kogoś innegowesoły Może się umówimy i cie odwiedzę zobaczyć ten system antenowy, te 200 km mogę podjechać. Nawet w sobotę byłem w pobliżu.
    co do SP4WRF to ja widzę u niego tylko takie anteny:
    zarówno SP7VTQ jaki i SP4WRF stali bywalcy remotehams

Podsumowując mam to w dupie ( za ten wpis nadaję sobie ostrzeżenie) Jak was takie krótkofalarstwo bawi to wasza sprawa, oszukujecie sami siebie. Pozwolicie, że ja pobawię się tradycyjnie z antenami u siebie na swoim podwórku, przy swoim radiu.

Ps. SP2LIG
      SP2LIG pisze:

No właśnie, bardzo słusznie to ująłeś. Swego czasu kiedy był totalny brak propagacji, ja miałem czelność o tym napisać. Nie zdając sobie sprawy że nadepnąłem na odcisk nawiedzonego, towarzysz SQ8N raczył mnie uświadomić i odpisał mi że mam do d... anteny i radził mi je zmienić. Ale na temat QTH już wiedzy nie miał bo tego tematu nie poruszył.
      Zapewne podobnie jest z tematem wyżej.

P.S. Nie zrozumcie mnie opacznie, tj ja słyszę dobrze tylko wtedy była lipa.

Nie "towarzysz" tylko jak już to: Pan, kolega, albo wal na Ty, bo towarzysze to się już dawno skończyli w Polsce.
    Tak twierdze nadal że masz anteny do d... bo w twojej okolicy inni jakoś nie narzekają i są w logach aktywacji bez problemów tylko ty nigdy nic nie słyszysz ( więc wymaga to sprawdzenia ten twój system antenowy), za to tę lukę braku aktywności w logach doskonale uzupełniasz tu na forum TOP 1 czyli 10361 postów z czego 95% pustych samych w sobie nie na temat w zasadzie nic nie wnoszą tylko reklama YAESU i Conspark i ich serwisu). Ot tyle mam do Ciebie drogi Panie Greg.

Nie interesuje mnie co robi WRF czy VTQ. ale zapytam jak oni siebie oszukali? w jaki sposób? może wymyślili sobie nową zabawę zrobienia wszystkich dxcc z wielu stacji ? Zabrali komuś chleb? prace? żonę? ludzie ! czy oni startują w jakiejś waszej rywalizacji ? widziałeś ich na jakimś zjezdzie? zawodach ? widziałeś by się weryfikowali ? No nie ma chłop anten i radia, a chce nadawać i nadaje zdalnie przez moją stacje też jak widzisz na filmach. Czy to znaczy ,że oszust? Przecież Ty miałeś dostęp do mojej stacji , nie ma nic łatwiejszego jak wejść i posłuchać...ale nie ! ogólna duma narodowa nie pozwala wielu osobą tak nisko upaść i przyjąć na klatę ! moje najlepsze i koniec ...prawda? Ty dalej o antenach i jakimś oszołomie biegającym po lesie z aparatem szukającego igły w stogu siana, a ja Ci mowie to nie kwestia 4 czy 4 x 4 czy dipola tylko kwestia kątów przychodzenia sygnałów na wysokość 800mnpm a kątów na przychodzenia na nizinach. Z uporem maniaka ciągniecie wszyscy temat ,że jak ja nie słyszę to nikt nie słyszy !

Jakiś czas temu pokazał wam Maciej XF różnice w sygnałach na 10m u niego na stacku i u mnie około godziny 24... widziałeś ? nie łatwiej zadzwonić ? pogadać ? zapytać? razem wejść na jakąś freq. zrobić małe testy?

Za jakiś czas będziecie weryfikować ANTENY a nie karty QSL ! i zanim dostaniecie akceptacje na nowy DXCC to FORUM PKI ,GEM ,FAX i kilku innych będzie wam to musiała zatwierdzić i to pod warunkiem,że oni ''słyszeli''.....jak to dobrze ,że ja nie zbieram żadnych kart .....ufff

Dalsza korespondencja nie ma sensu . Zapraszam każdego do porównań/testów i nie po to by udowadniać kto ma lepsze aluminium ( bo czy to z Jarocina czy z Radomia) to akurat ma najmniej w tym temacie wspólnego,a zupełnie w celach obrazowych jak potężne różnice występują nawet 200km jedno od drugiego QTH .Myślę,że jak poświęcisz kilka nocy na takie testy to zmienisz stosunek do stanu wiedzy ''naszych narodowych radiowych Bogów ''
Dom