TECSUN PL- 365 DSP RECEIVER
Witam , jako że jestem w posiadaniu w/w odbiornika napiszę kilka słów. Po rozpakowaniu pierwsze wrażenie było pozytywne choć na zdjęciach wydawał się większy niż w rzeczywistości całość spasowana idealnie przyciski "chodzą" wyśmienicie choć mogły by być ciut większe , pokrętła są dwa z boku jedno skokowe do zmiany częstotliwości i funkcji menu i drugie płynne do regulacji głośności.
Wyświetlacz mały ale czytelny pod każdym kątem z przyjemnym pomarańczowym podświetleniem , w stanie wyłączenia pokazuje godzinę , godzinę alarmu lub temperaturę i stan naładowania baterii/akku . Po włączeniu częstotliwość, pasmo,rodzaj wstęgi i precyzyjne dostrojenie oraz siłę sygnału.
Podczas przechadzki z czworonogiem bez problemu na wbudowanej teleskopowej antenie usłyszałem stację polskie na 3715 i okolicach , wieczorem jeszcze większy ruch w eterze.Odbiór fal długich 225khz bez problemu o każdej porze dnia , tak jak i stacji radiowych fm.
Innych pasm jeszcze nie miałem okazji wypróbować , będę za granicą to będzie się skanowało.
Zestaw sklepowy składa się z odbiornika z założonym uchwytem na pasek wbudowanej anteny teleskopowej, pokrowca który również można przyczepić do paska , anteny AM od 150khz do 1710khz , anteny drutowej, słuchawek stereo ,całość spakowana w estetyczne pudełko.
Sprzedawca dorzucił polską instrukcję choć obsługa nie jest skomplikowana , przewodnik dla nasłuchowca a ze swojej strony dokupiłem antenę AN-05 tej samej firmy.
Moim skromnym zdaniem fajny gadżet dla osób lubiących posłuchać bez możliwości zabierania większych urządzeń nadawczych , odbiornik idealnie mieści się w dłoni , pracuje na 3 bateriach lub akumulatorkach AA/R6 .Akumulatorki mogą być ładowane dzięki wbudowanemu portowi mini usb(kabla nie ma w zestawie) i odpowiedniemu ustawieniu funkcji ładowania.
Wymiary urządzenia ze schowaną anteną i bez pokrowca : wysokość lub długość jak kto woli 16cm , szerokość 5cm , grubość 2cm z uchwytem na pasek 2,5cm . Antena teleskopowa wysuwana ma długość 45,50cm , więc jak widać zmieści się do każdego bagażu.


  PRZEJDŹ NA FORUM