20 sierpnia 2016 - Ostatnie malowanie na Połoninie Wetlińskiej
Dodam jeszcze, że na przyszły rok mamy nie mniej ambitne zamierzenia co do Połoniny Wetlińskiej. Planowana jest dość spora modernizacja, konieczna z racji postępującego zużycia urządzeń zainstalowanych na maszcie. Chcemy też uzupełnić obiekt o przemiennik UHF. Patrząc całościowo zakres robót obejmuje:

1. Kupno nowej szafki 10 calowej do montażu na słupie.
2. Kupno akumulatora AGM 12V ok 30~40Ah - obecnie zainstalowane nie nadają się już do niczego z racji wieku.
3. Kupno ogniwa fotowoltaicznego o mocy ok 80~90W aby zapewnić prąd dla przemiennika - teraz jest 50W przy czym i tak jest ono lekko uszkodzone.
4. Być może wymiana sterownika digi. Aktualnie obserwujemy zachowanie polegające na zaprzestaniu nadawania własnych ramek pozycyjnych przy poprawnie działającej retransmisji. Być może pamięć Flash ma już dość połoniny
5. Wykonanie nowych mocować. Przeniesienie wszystkich urządzeń do szafki. Zapewni to łatwiejszy serwis w przyszłości, gdyż da więcej miejsca na ewentualne wymiany uszkodzonych urządzeń na inne