Komisja Sportowa ZG PZK
most wanted!
    sp7ivo pisze:

Zdajesz sobie sprawę ile wysiłku kosztuje (nie tylko finansowego) przygotowanie stacji i przepracowanie 48 godzin bez przerwy w wwdx conteście? I co, po wszystkim ma usłyszeć: „no fajnie było, pogadaliśmy sobie”? Ktoś, kto nie spróbował nie zrozumie tego.
    Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo

dobrze sobie zdaje z tego sprawę
( jak dobrze przeglądniesz wyniki zawodów UKF, to zobaczysz że mam podstawy tak twierdzić)
i nikomu nie bronie takiego podejścia.
Chce tylko pokazać, ze aby dołączyć do grona tych co przepracowują 48godzin w wwdx contescie potrzeba organizować mniejsze formy dostępne dla wszystkich a szczególnie dla tych co nie maja (kasy, sprzętu, miejsca, zdrowia itp) na ten wysiłek o którym opisane powyżej.

Jeżeli w "godziny aktywności na ręczniakach" będzie 1000 stacji to w próbach subregionalnych, automatycznie będzie kilkadziesiąt stacji z SP, a nie kilkanaście jak jest teraz.

Jeszcze raz napisze to co moim zdaniem najistotniejsze w takich popularnych "zawodach", nie wymagających wkładu w postaci masztów, hektarów, extra TRX, zasilania trójfazowego oraz wyrozumiałości współmałżonka, dzieci, wnuków, sąsiadów itp:

- szansa dla młodzieży - która ma tylko "ryżowce"
- szansa dla mieszkańców blokowisk - którzy przegrali walkę o postawienie anteny
- szansa dla klubów - bo można początkujących posadzić i będą mieli korespondentów
- szansa na szybkie wyjście z domu - nie potrzeba góry sprzętu, można wystartować nawet w wersji spacer czy ławeczka w parku
- szansa na spotkanie ze znajomymi z pasma, bo w końcu na tej przysłowiowej ławeczce w parku przyjdzie ochota nam się spotkać i pogadać co zrobić aby wspólnie wystartować w poważnych zawodach.

Nie zapominajmy, że aby powstało 10 stacji liczących się w zawodach miedzynarodowych to najpierw musi zaistnieć 1000 stacji na "ryżowcach", bo to takie "przedszkole' z którego maja wyrosnąć następne pokolenia krótkofalowców, bo jak tego nie będzie to za chwile nie będzie z kim robić łączności.