SR7VV w sieci FM - LINK ( Góra Kamieńsk po konserwacji )
Witajcie.

Po ostatnim zamieszaniu wokół przemienników na Górze Kamieńsk przedstawiam w imieniu całej naszej ekipy garść informacji odnośnie SR7VV czyli analogowego repa pracującego na częstotliwości 439,5875 MHz z podnośną 77 Hz.

Przypomnę, że SR7VV pracuje z obiektu EMITEL , wieża około 45m a antena znajduje się prawie 450 m n.p.m. Warstwa radiowa to przemiennik fabryczny MOTOROLA MTR 2000. Do tej pory przemiennik analogowy był słyszany od północy Województwa Łódzkiego przez Częstochowę aż do granic Katowic ( sprawdzone osobiście ), ale pracował tradycyjnie - typowy analog na którym nie wiele się działo podobnie zresztą jak na innych tego typu przemiennikach. W ostatnim czasie staraliśmy się udoskonalić wszystko co możliwe od anteny po przemiennik co zajęło troszkę czasu ale dziś do dyspozycji oddajemy nową jakość dla SP7. Przemiennik zyskał na czułości oraz zwiększyła się jego moc nadawania która wcześniej wynosiła max 4W. W tej chwili do anteny doprowadzamy moc 10W. Po dzisiejszych testach mogę śmiało powiedzieć, że słyszalność bardzo się poprawiła a jak wynika z moich rozmów oraz kolegi Grzegorza SQ7NHR można bez problemu wejść na niego z Łodzi z mocy 100mW stojąc pomiędzy blokami.

Przemiennik poza tym zyskał nową funkcjonalność - mianowicie został "wciągnięty" w sieć FM - LINK ( http://fm-link.pl/
FM-LINK to ogólnopolska sieć zyskująca na popularności i sądzimy, że tak dobrze pracujący przemiennik na Górze Kamieńsk doskonale posłuży wszystkim w naszym i nie tylko naszym regionie. Przypominam , że od dziś na tym przemienniku pracujemy w WĄSKIM FM ( N-FM ). Zapraszam wszystkich do łączności i korzystania z tego nowego repka wesoły

W dalszej części będziemy stopniowo uruchamiać kolejne przemienniki z tej lokalizacji czyli DV, DMR i Fussion o czym poinformujemy.

Specjalne podziękowania dla Łukasza SQ7EHO za zaangażowanie w projekt oraz za pozostałe kwestie związane z hardware.

W pracach na Górze Kamieńsk brali udział : SP7WNA Witek, SQ7LRX Adam, SQ7JHC Łukasz, SQ7AYZ Piotr, SQ7SCC Arek i SQ7OFD Artur. W projekcie finansowo brali również udział inni koledzy z Łodzi m.in SQ7NHR i inni. Dziękujemy.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.  PRZEJDŹ NA FORUM