Antena 2m/70cm, wasze propozycje.
na "trudne warunki antenowe"

przyjąłem to z dużym zainteresowaniem.

Tu o bomie myślimy szkołą Yagi czyli bom metalowy, czy szkoła open sleeve czyli izolator? Mam taką intuicje że oba patrzenia mają wspólny punkt, tylko ze względów tradycyjnych/nawykowych utrzymuje się jak jest.

Wejście zasilania jak zwykle w Twoich koncepcjach, shoke, koncentrykiem wprost na póldipole ? EDIT widzę że są nowe zdjęcia.

Np (symulowałem-nie wykonałem) klasyczny open sleeve krótki-długi-krótki jak popuścić wodze optymalizatora w mmana, wychodzi lekko kierunkowy (fizycznie asymetryczny oczywiście, zarówno w długości jak i odstępie). Coś lekko eliptycznego w jak w Twoim, tylko 3 elementy.

W moim odczuciu podobne anteny/antenki o lekkiej dominacji kierunku mają sens (dla niektórych użytkowników), ale w kilku dyskusjach nie udało mi się uzyskac zainteresowania po-co-na-co-i-dlaczego. Że błąd obliczeniowy, że to, że tamto.

EDIT2: opis mówi o 4x fi10, zdjęcie inaczej.