jakie radio wybrać ?
Nie mam doświadczeń z tak drogimi radiami, jedynie średnia półka.
Miałem IC7000 przez 3 lata. Byłam zadowolony, ale namówiono mnie na nową zabawkę FT991.
W odbiorniku bardzo zauważalna różnica w działaniu DSP na CW. W IC7000 na 50Hz filtr dzwonił a w FT991 zupełnie nie.
FT991 ma dużo silniejszy procesor DSP bo to radio ładnych kilka, jak nie kilkanaście lat nowsze.
Jak wypada takie porównanie między IC7600 a Ftdx3000 nie wiem, ale można zobaczyć jakie stosują procesory do obróbki sygnału.Pewne cechy IC7000 bardziej mi odpowiadały niż w tym FT991, ale do obydwu firm mam szacunek.
Obydwa były kupowane jako nowe europejskie. IC ze schyłku produkcji, więc już wszystkie błędy dzieciństwa naprawiono, FT z początku produkcji i z "chorobami dziecięcymi", ale zostało wyleczone przez serwis.

To taka dygresja, bo dyskutujemy na temat oczko wyższej półki.