Polska młodzież na YOTA - QRV OE2YOTA
Bogdan, Koledzy,

moze dziwne, że ja się wypowiadam, choć mnie tam nie było, ale znam niuanse od 3 obozów YOTA z SP i tego czwartego, który jakby pilotowałem z Polski, jestem na listach dyskusyjnych z YOTA-organizatorami, etc. Słowem - siedzę w temacie.
Jak potrzeba, możemy poprosić o wypowiedź Bartka SQ6ILS Team Lidera.

- oczywiście nie wszyscy uczestnicy obozu byli pełnoletni, część była niepełnoletnia.

- nie było specjalnej "procedury akceptacji" menu prezentowanego przez polskich, ani innych narodowości uczestników YOTA 2016, najważniejsze aby trucizną nie częstować, jakieś zaufanie jest wsród HAM's.

- Biuletyn informacyjny YOTA 2016 wyraźnie wskazuje na przepisy związane ze spożywaniem i paleniem w Austrii.

Oto ten Biuletyn :

i jego część dotycząca tematu :

ALCOHOL & SMOKING POLICY
In Austria, people under 18 years are not allowed to buy and consume any kind of alcoholic drinks or buy
cigarettes. This rule also counts for our event and it is the team leader's responsibility to make sure that participants obey this. We don’t control alcohol consumption but please notice that the event site does not allow it. The hotel is NON-SMOKING in all rooms.[b]ALCOHOL & SMOKING POLICY

Tak, że zgodnie z prawem, nieletni alkoholu nie piją na "intercultural meeting", jeśli dorośli czegoś próbują to w atmosferze europejskiej kultury korzystania z trunków (nikt nie udaje, że alkoholi się nie pije). Gdyby ktoś się tam ...upoił to jest skandal i każdy dorosły się pilnuje, a młodzi mają zakaz. Toasty były wznoszone szklaneczką z zero procentowym drinkiem dla młodych, a coś ... mogło być w rękach dorosłych. Tak jak na weselu.

I proszę, patrzmy realnie, kiosk monopol w mieście jest za co drugim blokiem na osiedlu, koledzy z innych country też to potwierdzają, liczy się jednak rozsądek i postępowanie zgodne z prawem.

Jurek SP3SLU