HF0POL - SP9GMK
    rad_n pisze:

SP95094KA pisze:

Te ręki opadajo człowiekowi, jak czyta że zdegustowany "krutkofalowiec" na złosć zrobi potencjalnym korespondentom z pasma 80 metrowego i będzie tego pasma unikał
      No kuriozum sięgające kosmosu

Jeśli nie zrozumiałeś sarkazmu, to trudno, Twoja sprawa, ja podałem przykłady sytuacji jakie się zdarzają w wydaniu krótkofalowców ze "starej szkoły", która jak widać tak samo potrafiła produkować czarne owce i to nie jest tak, że każdy krótkofalowiec który robił uprawnienia "po staremu" (ze stażami nasłuchowymi, egzaminami z CW, zatwierdzaniem pozwolenia przez kolegów z PZK, komisjami eterowymi itd.) jest godny naśladowania (i podałem sarkastycznie jakich postaw można by się nauczyć ślepo biorąc przykład z tego co się słyszy na pasmach).

Edit: Ale spokojnie, fonia na 80m leży poza zakresem moich zainteresowań, więc nie będziecie (już niedługo) na mnie "skazani" oczko

Nie trzeba ślepo wierzyć ,po prostu zdrowy rozsądek podpowiada co należy a co jest naganne .Tak jak wszędzie i u starszych jak i młodych są czarne owce ,ostatnio miałem małą awarię po stronie modemu do PSK i RTTY i zamiast mi to napisać że coś nie tak z moim sygnałem obrzucił mnie stekiem wyzwisk nie podpisując swojej wypowiedzi.Staż dawał nam to że wiedzieliśmy co to za hobby i czym to się je.Nawet w pytaniach egzaminacyjnych były pytania z historii krótkofalarstwa.