Łączność w WOPR
Prośba o pomoc dot. przepisów.
  SP2LIG pisze:

   SP1ST pisze:

   Grzegorz,
   dodatkowo, kanał 16 to nie kanał SAR /Search And Rescue/ to kanał wywołania i łączności w niebezpieczeństwie.
   Kanały 15 i 17 to kanały simpleksowe do łączności statek - statek, zalecane do pracy w portach aby nie zakłócać pracy innym jednostkom znajdującym się w pobliżu. Stąd 1 W mocy. Są inne kanały na których można pracować z mocą 20 W, ale to tylko na otwartych akwenach.
   Wszystko jest dokładnie opisane w tabelach częstotliwości ITU.

   Pozdrawiam


  SP1ST.

  Krzysztof, ja to znam aczkolwiek co poniektóre zagadnienia ulegają zmianom. Zawsze bliskim mi był kanał 16 jak każdemu marynarzowi. Kanały 12 Gdynia i 14 Gdańsk to są mi szczególnie znane od bardzo dawna.
  Nawet teraz jak mam trochę luzu/czasu to lubię sobie posłuchać co dzieje się w obu portach tj w Gdyni i w Gdańsku. Nomenklatura jest mi znana więc nie ma problemu z tym co usłyszę.
  Ja wyłapałem dwa błędy kolegi, Tych wyłapałeś ich więcej. No, ale kolega mot cez chciał błysnąć aczkolwiek trochę ze zgrzytem.
  ________________
  Greg SP2LIG


Szanowni Panowie -sprawa WOPR i praca na jakich częstotliwościach pracują na wodach wewnętrznych zeszła na inny temat bo weszliście na pasma morskie (oczywiście też temat wodny)... no ale każdy "stary wilk morski" stara się pokazać swoją wiedzę...aniołek


  PRZEJDŹ NA FORUM