Promocja polskich krótkofalowców
Celem są dobre materiały promocyjne, w tym wideo
    sq9wtf pisze:

Init pisze:

Witam,
      nazwy plików są dość mylące, ale jak się domyślam na zjeździe panowała swobodna atmosfera i dlatego to wyglądało jak wyglądało. Patrząc na to co się działo podczas "strojenia" R-140 to odnoszę wrażenie że instrukcji nie przekazano razem z samochodem. No ale cóż każdy może robić co mu się podoba. Dla tych którzy zetknelij się już z takim sprzętem podrzucę tylko aby zwrócili uwagę na sposób strojenia USD - nie na odbiornik a pod wysokim, albo przełączanie PWcz pod wysokim !!!. Mimo wszystko dobrej zabawy.

Don't shoot the messenger - ja tylko nagrywałem. To 140tka którą przyjechał SP3SLU i ode mnie dostał tylko prośbę, żeby pokazać jak się stroi, jakieś QSO PHONE i CW. oczko

Nie rozumiem związku pomiędzy nazwami plików a atmosferą na zjeździe. Filmy zgrywałem na serwer u siebie w domu siedząc w wygodnym fotelu i popijając piwko. Jeśli nadarzy się okazja nagrania poprawek, to ja chętnie.

Plik o nazwie strojenie powinien się nazywać "jak tego nie należy robić" - hi. Dla przypomnienia - podczas szkolenia w szkołach wojskowych na każdej budzie wisiał cennik. I tak za nie sprawdzenie prawidłowości podłączenia drugiego uziemienia do AWS : 30 pompek, za złą kolejność TRZ : 20 pompek a za przełączenie czegokolwiek pod wysokim napięciem : wypad z budy. Podczas pracy na tzw. "bojówce" i to nie zależnie czy w sieci , czy też w kierunku lub innej, za strojenie USD pod wysokim napięciem : QXX . Jest to skrót który mówi że przed odprowadzeniem należy oddać sznurówki. Oczywiście to nie wojsko, ale jak się patrzy na wzmacniacz zestrojony na jakieś 600 - 700 watt, to jednak trochę żal tego sprzętu.
Dobrej zabawy podczas filmowania i ewentualnych reanimacjach sprzętu.