Dobra Praktyka Radiowa
dokument opracowany przez SQ5JRC i SP7V
    SP7V pisze:

SQ8MXS - na spotkania w MC było zaproszonych kilka, jeśli nie kilkanaście organizacji skupiających radioamatorów:
    ZHP, LOK, PZK, OPOR, PKUKF Club, SPDX Club, stowarzyszenia z całej Polski. Jako krótkofalowcy i członkowie ZHP wzięliśmy wraz z Piotrem SQ5JRC na siebie zebranie takich "dobrych praktyk" ułatwiających szkolenie i pierwsze kroki , czy kolejne kroki dla radioamatorów.
    W Twój głos się wczytuję, ale wnioski wyciągniemy za kilka dni. Są również głosy przeciwne do Twojego. Takie prawo demokracji. My nie chcemy nikogo piętnować. Ze starych przepisów zabrać najlepsze i z bieżących też coś dobrego. Nie będzie obowiązku stosowania tego dokumentu. To ma być wskazówka a nie represja.

Tomek oczywiście że będą głosy przeciwne bo muszą być - to nie jest tak że MxS nagle wszystko wie i się nie myli.

Napisałeś kilka ważnych słów: ułatwiających szkolenie i pierwsze kroki, czy kolejne kroki dla radioamatorów tego się Tomek trzymaj. Szkolenie, a nie tworzenie zapisów do rozporządzenia. Teraz to zabraliście się tak trochę do tematu od d... strony. Tworzycie kolejny dokument na bazie pewnego zarządzenia nr 32 z 2011 - nie popełniajcie tego błędu .... W Waszym dokumencie ja nie widzę nic co mówiłoby o pomocy w szkoleniu. Dla mnie jest to typowa podkładka pod nowe rozporządzenie .... sorry tak ja to widzę, i boję się że będziecie to przepychali i możecie spowodować odwrotny skutek do zamierzonego.

Jeszcze raz powtarzam nie spieprzcie tego co w obecnej chwili udało nam się uzyskać. Chcecie zmieniać administrację - wywalcie z naszego nazewnictwa słowo "służba" to nam ułatwi wiele spraw związanych z ochroną środowiska, budownictwem, wciąganiem naszych stacji w wyimaginowane wojenki polityków etc ....

Na koniec - co do dobrych praktyk - a może trzeba było zacząć od tworzenia nowego zestawu pytań egzaminacyjnych - wyszły by .... same dobre praktyki .... zastanów się nad tym .... Tym bardziej że to też było przedmiotem rozmów zarówno w MC jak i na zjeździe w Burzeninie. Taki zestaw pytań to właśnie są dobre praktyki ...... przynajmniej bęziesz miał satysfakcję że ktoś to przeczytał i się tego nauczył - bo egzamin zdać musi wesoły