Dobra Praktyka Radiowa
dokument opracowany przez SQ5JRC i SP7V

Może dzisiaj przy ogólnym braku zasad oraz przyjętej przez wielu zasadzie, że "każden robi, na co ma ochotę" wydaje Ci się, że urzędnik wypił coś szkodliwego. Obowiązywały takie a nie inne zasady i urzędnik nie wypił nic szkodliwego tylko tak wymyślił. Dzisiaj jeśli pracujesz z innego państwa, to łamiesz na początku swój znak przez prefiks tego państwa np. LY/SP2LQP. Jakoś tego nie kwestionujesz, że urzędnik, który to wymyślił wypił coś szkodliwego. A zasada co do meritum taka sama.

Wracając do Twojego pytania - sam tak pracowałem w ten sposób i inni koledzy ode mnie też. Uprzedzając stwierdzenie, że można było to olać, popytaj innych kolegów (choć i ja służę opowieściami w tym temacie) jak działała wtedy kontrola (nasłuch) PIR-u w kwestii tego jak odbywa się praca na pasmach i jakie były skutki nie stosowania się do określonych przepisami zasad.