Usuwanie komunikatów "anty-adblock" ze stron internetowych
    sp6ryd pisze:

    ... websdr. Ten ostatni jeśli to Twój własny odbiornik i anteny to uważam, że możesz go finansować jak tylko chcesz również z reklam i nikomu nic do tego (o ile oczywiście autor softu akceptuje takie jego wykorzystanie) choć nie widziałem jeszcze otwartego websdr'a który działałby w taki sposób, że blokowany jest gdy nie wyświetla reklam.


Owszem mój własny odbiornik i anteny. Ja tez nie widziałem takiego WebSDR-a który jest blokowany. Ten też nie jest blokowany, ponieważ nie jestem autorem oprogramowania i uznałem, że to nie jest ok i dlatego reklamy się wyświetlają ale serwis nie jest w żaden sposób blokowany.
Natomiast drugi serwis jest napisany w całości przeze mnie. Poświęciłem czas i umiejętności. W żaden sposób nie zamierzam zarabiać na krótkofalowcach. A że jest inny sposób to staram się go wykorzystać. Jako, że jestem autorem to mam prawo decydować kto może z niego korzystać i na jakich zasadach.

    sp6ryd pisze:


    Środowisko Internetowo-linuksowe wyrosło na wolnym oprogramowaniu i swobodnym dostępie do informacji. Idee krótkofalarstwa również są im bardzo bliskie "non-profit", "wyłącznie na własny użytek" i "we własnym imieniu" to podwaliny hamspirtu - nie dziw się zatem, że środowisko jest podzielone i nie wszystkim podoba się to co uruchomione na Twojej stronie. To nie my dyktujemy te warunki - one po prostu są zaakceptowanym zwyczajem.


Internet nie należy tylko i wyłącznie do jednej grupy społecznej w tym tych osób, które uznają wyłącznie swobodny dostęp do informacji. Są również inne grupy społeczne i jest też biznes.
Krótkofalarstwo też trochę się zmieniło. Są sklepy, krótkofalowcy którzy robią różne rzeczy i sprzedają, Tacy co robią serwisy umieszczają reklamy i nie każą za nic płacić. Są też serwisy płatne. Krótkofalarstwo samo w sobie oczywiście jest non-profit bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś na krótkofalarstwie czyli łącznościach zarabiał.
Inną kwestią są np. sklepy krótkofalarskie (zarabiają), ci krótkofalowcy którzy coś produkują i też sprzedają (zarabiają) i serwisy internetowe wspomagające krótkofalarstwo, a nie będące same w sobie krótkofalarstwem. Mogą być płatne, mogą być bezpłatne jak również mogą być takie z reklamami i bez. Forma wspierania krótkofalarstwa należy do osoby, która to robi.



  PRZEJDŹ NA FORUM