Icom ID-5100 pierwsze kroki
Kupiłem radio z d-star i jak zacząć..?
    sp9acq pisze:

SP5QWK pisze:

Miałem 880, 2820 (najdłużej), od ok roku 5100.
      Tak, na 5100 lepiej widać - pod warunkiem , że display będziesz miał pod dobrym kątem ustawiony.
      Obsługa w miarę ok, aczkolwiek w stosunku do 2820 i 880 brak obsługi niektórych funkcji z mikrofonu (tego co było pod cyframi).
      Mi przydaje się czasem BT w radiu - jak z kimś jadę a ten ktoś nie chce słuchać co w radiu piszczy wesoły

Artur, no tak po pierwsze to:
    co powinien zrobić użytkownik radia D-STAR?

<żart ON> oczywiście sprzedać! I zaraz potem kupić inne (͡° ͜ʖ ͡°) (>‿◠oczko✌ <żart OFF>

ale teraz ciekawostka:
    jechałem ładnych parę kilometrów w pełnym słońcu zarówno na ŁOSiedle jak i później trochę po Polsce i taka ciekawostka dwa radia:
    jedno z kolorowym wyświetlaczem /nazwy nie podam żeby nie robić 'reklamy z krypty'/ a drugie to było ID-5100. Jak się nietrudno domyślić na wyświetlaczu ID-5100 było widać całkiem... niezadużo w każdym razie.

Jestem zadowolony z czytelności tego kolorowego 'telewizorka'.

Poza tym <żart ON> Yaesu, jaki ten D-STAR 'skumplikowany', zdążyłem się już odzwyczaić <żart OFF>

A Andrzeja stronę (a także i Twoją pomoc) polecam Koledze zaczynającemu zabawę.

Adam jak zwykle swoje.
Adamie jeżdżę zdecydowanie więcej od Ciebie i nawet w okularach przeciwsłonecznych z filtrem polaryzującym widzę wszystko bardzo dobrze na wyświetlaczu 5100.
Może powinieneś przetrzeć okulary lub ekran w radiu bo Ci się ubrudził mocno?
Po za tym temat nie jest o kolorowych telewizorach i innym systemie (ale jak zwykle musiałeś wsadzić swoje 3 grosze).