Zjazd Krajowy - Burzenin 2016
Relacja
Odsłuchałem sobie właśnie zapis drugiego dnia obrad XXII KZD PZK. Takie refleksje/pytania:
-Dobrze, że Zjazd nie odrzucił wniosku o opracowanie nowych pytań egzaminacyjnych na Świadectwo Operatora w Służbie Amatorskiej. Miejmy nadzieję, że będzie dana szansa środowisku na pomoc w tworzeniu takich pytań/zagadnień - tak aby przystawały one do obecnie obowiązującego prawa.
-Dobrze,że nie została odrzucona uchwała o powołaniu stałej komisji z ramienia PZK do współpracy z UKE. Skierowano ją do Zarządu Głównego i miejmy nadzieję, że jak najszybciej sprawa takiej komisji będzie procedowana przez ZG.
-Szkoda, że odrzucono propozycję stworzenia podobnej komisji do współpracy z Ministerstwami Infrastruktury i Środowiska, ponadto szkodam że oddalono inicjatywę stworzenia ram prawnych podejmowania współpracy PZK z innymi organizacjami radioamatorskimi oraz podjęcia z tymi organizacjami współpracy.
-Przy okazji proszę o wyjaśnienie, dlaczego niby nie jest możliwe zwołaie jeszcze w roku 2016 posiedzenia Zarządu Głównego PZK?? Podczas obrad(jak wynika z zapisu audio) padały stwierdzenia, że niektóre uchwały nie mogą zostać przyjęte, gdyż wymagałyby one zwołania posiedzenia Zarządu Głównego w terminie do 31.12.2016 - pytam więc czemu niby miałoby to być nie możliwe??
-Dobrze, że tej ,,dużej uchwały" obejmującej swoim zakresem kilkanaście istotnych zadań, jakimi powinno zająć się PZK nie odrzucono definitywnie a skierowano ją do prezydium ZG. Miejmy nadzieję, że nowe władze zajmą się w porozumieniu ze środowiskiem implementacją poszczególnych zadań tam zawartych.
-Co do wdrożenia programu/strategii rozwoju PZK i uchwały w tej sprawie, to czy to chodzi o ten dokument - https://pzk.org.pl/download/public/dokumenty_organizacyjne/Strategia_PZK.pdf ??
Pytanie kolejne: Czy wszystkie podjęte przez Zjazd decyzje zostaną jakoś opublikowane w formie pisemnej na stronie www PZK??
P.S. Czy skierowanie uchwały do prezydium to naprawde jest ,,zamrażarka" i odkładanie dokumentu na tak zawne święte nigdy?
P.S. Po zapoznaniu się z zapisem audio Zjazdu Delegatów może można by zastanowić się, aby od następnego Zjazdu został wydłużony czas obrad z 2 do 4 dni?? To pozwoliłoby Delegatom spokojnie procedować uchwały i wnioski oraz dałoby czas na wybór władz i GKR na spokojnie.
P.S. 2 Jeśli będą jakieś koszulki z cytatami niektórych osób ze Zjazdu, to ja chętnie nabędębardzo szczęśliwybardzo szczęśliwy