GP7DX czy HEXBeam
oto jest pytanie...
  SQ3XZ pisze:

  Cześć, skoro temat dalej żyje to podzielę się swoimi wrażeniami i będzie to też wpis, który może podpowie coś innym przed podobnym wyborem.
  Tak jak napisałem zamówiłem GP7-DX. Antena dotarła świetnie zapakowana i nic w zestawie nie brakowało. Złożenie to czysta przyjemność i świetna zabawa. Po złożeniu SWR tylko na 40m i 10m wymagał przesunięcia lekko w dół.
  Ponieważ mogę odnieść ją tylko do anten drutowych (dipole, inv V, LW czy FD4) to tu widzę wyraźny przeskok. Słyszę prawię wszystko, co pojawia mi się w DX-clusterze. Jednym słowem mam, co robić na najbliższy rok lub dwa. Myślę, że nie bez znaczenia w tym odczuciu są warunki, w jakich antena stoi. Nie ma praktycznie żadnych przeszkód terenowych a poziom zakłóceń jest niewielki.



  Jednak myślę już o drugim maszcie i antenie kierunkowej. Prawdopodobnie będzie to antena jedno pasmowa 3-4 elementowa. Najpierw muszę dokończyć warsztat żeby było gdzie ją budować wesoły
  Czy dobrze wybrałem? Zdecydowanie TAK. Mam dobrą antenę. Mogę już „robić ciekawe stacje” a powoli, krok po kroku zbliżać się do „wyczynowej” anteny kierunkowej. Czyli bardziej złożonego systemu antenowego.


Fakt antena działa u kolegi BDB. Bo przeglądając logi ostatnich 5 ekspedycji widzimy komplet QSO, co jest BDB rekomendacją dla GP7.
Mimo że kolega pracuje na 5 Watach.


  PRZEJDŹ NA FORUM