IC-703+
Przed dwoma laty było tu powiedziane, że IC-703 jest trudny do zdobycia, bo ma następcę IC-703Plus, ale i ten "następca" łatwy do nabycia nie jest, o czym świadczy to, że często są ogłoszenia o chęci kupna tego modelu, ale ofert nie ma prawie wcale. Ja na obecnie posiadany egzemplarz IC-703Plus czatowałem ponad 2 lata, ale w końcu się udało. Mam ten model ponownie i mogę powiedzieć, że przez 3 tygodnie na razie na biurku do dziś się spisuje bardzo dobrze.
Wynika z tego, że jest on naprawdę dobrym radiem, o ile może nie całkiem "plecakowym", to na pewno samochodowym, bo można na wyjeździe z niego nadawać zarówno z auta, jak i z namiotu, a już z przyczepy kempingowej to wręcz komfortowo.

Chciałem dodać o nim drobny, ale istotny szczegół, którego nie znałem posiadając poprzedni egzemplarz, bo się za bardzo nie wczytywałem w bardzo grubą instrukcję i pewne drobiazgi umknęły mej uwadze.
Otóż w MENU jest pozycja M3 gdzie nad klawiszem F-1 wyświetlony jest napis FIL. Próbowałem wtedy(5 lat temu) włączyć tę funkcję(filtr), ale był tylko efekt dźwiękowy, a odsłuch był bez zmian. Myślałem, że ten filtr to opcja.
Teraz dopiero doszedłem do tego, że ta funkcja działa tylko jak jest włączone CW i ten filtr działa tak aktywnie, że do słuchania trzeba założyć słuchawki, bo z głośnika przy nawet cichych odgłosach otoczenia trudno cokolwiek usłyszeć.
Za to w słuchawkach jest rewelacyjnie komfortowo, aż się ma wrażenie poprawy selektywności odbiornika.
To ku uwadze posiadaczy 703-ki jeśli ktoś o tym nie wie.
oczko
Z tego TRX'a jestem znów bardzo zadowolony i chyba już się go nie będę pozbywał, a że jest coraz cieplej, to już niedługo zabiorę go na jakąś wyprawę w teren. Po górach nie chodzę, ale mamy dużo lasów w pobliżu i działeczkę na wsi, to będzie okazja ten egzemplarz wprowadzić do "boju", hi! cool


  PRZEJDŹ NA FORUM